Nowy numer 4/2019 Archiwum

Polska gotowa przyjąć 2 tysiące uchodźców

Polska będzie gotowa przyjąć 2 tysiące osób w ramach unijnych planów przesiedlania i relokacji uchodźców - poinformował w czwartek w Luksemburgu wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk.

Jak wyjaśnił, Polska zaoferowała tysiąc miejsc dla uchodźców, którzy mają być przesiedleni z obozów spoza UE oraz tysiąc dla potrzebujących międzynarodowej ochrony imigrantów, którzy docierają przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji.

Według Stachańczyka na czwartkowym nieformalnym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu państwa unijne zadeklarowały w sumie przesiedlenie 20 tysięcy osób z obozów dla uchodźców, znajdujących się poza UE. Nie udało się jeszcze zebrać wystarczających deklaracji, aby wypełnić zobowiązanie Unii do przejęcia 40 tysięcy imigrantów od Włoch i Grecji. Kilka krajów ma dosłać swoje oferty w najbliższych dniach. Na 20 lipca planowane jest kolejne posiedzenie szefów MSW w tej sprawie.

« 1 »

Zobacz także

 • Adam2
  09.07.2015 22:06
  A co z naszymi Rodakami w krajach byłego ZSRR?

  Ile Ich przyjeliśmy od 1990 roku?

  Dzisiaj nasi Rodacy przyjmowani są przez Białoruś, Rosję,Niemcy i inne kraje. Ale nie przez Polskę.Dlaczego?

  Czy nam nie wstyd? To są nasi Bracia i Siostry z naszej KRWI,Pochodzenia i Ziemi.

  Jeśli o nich zapomnimy, Pan Bóg zapomni i o nas.
  Niepodległość i Wolność nie jest nam dana na wieczność.
 • BuryPies
  10.07.2015 09:17
  Moim zdaniem to źle, że godzimy się na takie ustępstwa w stosunku do UE. Nasz kraj nie jest gotowy do utrzymywania 2000 osób na koszt państwa. Zakładając, że przeciętnie koszt utrzymania takiego uchodźcy będzie wynosił 1000zł na osobę miesięcznie to daje nam to rocznie kwotę:
  2000 x 1000 x 12 = 24 000 000 zł.
  Niby nie dużo, ale czy nie lepiej przeznaczyć tą kwotę na pomoc najbiedniejszym Polakom? Wiem, że może to się wydawać samolubne i nieczułe, ale są kraje dużo bogatsze od nas w których nie ma tak wielu ludzi żyjących na skraju ubóstwa.
  Dlaczego uchodźcy mają być przyjęci w Polsce i utrzymywani za nasze pieniądze, skoro wiele osób będących obywatelami tego kraju żyje w nędzy i nikt im nie pomaga wyjść z tej sytuacji. Oni też powinni uciekać z tego kraju i szukać azyli na zachodzie?
 • ona38
  10.07.2015 09:27
  Żadnych muzułmanów w Polsce! Niech ich przyjmą ich bogaci bracia z Arabii Saudyjskiej. Dlaczego tam nie jadą?

  Przyjmijmy chrześcijan z Syrii, ale muzułmanów trzeba gonić precz!
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy