Nowy numer 4/2019 Archiwum

Petru: zapraszam Kukiza i Szydło na debatę

Zapraszam Pawła Kukiza i Beatę Szydło, a potem premier Ewę Kopacz na debatę; normalną rozmowę o Polsce - powiedział w niedzielę podczas kongresu NowoczesnejPL w Gdańsku Ryszard Petru. Ogłosił, że jego stowarzyszenie "idzie na wybory".

W Centrum Stocznia Gdańsk odbył się w niedzielę Kongres NowoczesnejPL. Według przedstawicieli stowarzyszenia, chęć wzięcia udziału zgłosiło ok. 1,2 tys. osób, a było, jak oceniają, niespełna tysiąc.

Lider stowarzyszenia NowoczesnaPL Ryszard Petru podczas kongresu i briefingu w Gdańsku zaprosił Pawła Kukiza i Beatę Szydło oraz, jak to określił, "potem oczywiście panią premier Ewę Kopacz" na debatę. Widzi to jako "normalną rozmowę o Polsce, w mediach, a nie na scenie".

Zaznaczył, że "zacznie od tych dwóch osób" dlatego, że są to osoby z partii opozycyjnych. "Dajmy możliwość usłyszenia Polakom, na czym naprawdę polegają różnice programowe" - mówił.

"Słyszałem, co wczoraj powiedziała (Szydło - PAP); łatwo się rzuca takie hasła, ale tak naprawdę nie pokazała źródeł finansowania swojego programu" - dodał Petru. Ocenił, że "obietnice Beaty Szydło będą kosztować 50 mld zł; z kolei premier Ewa Kopacz lekką ręką wyrzuciła 50 mld zł na podniesienie bramek na autostradach".

"Idziemy na wybory" - ogłosił podczas konwencji. Za tę deklarację otrzymał oklaski zgromadzonych w Centrum Stocznia Gdańsk. "Widząc, ilu was dzisiaj przyszło w taki słoneczny dzień, to wygramy te wybory" - powiedział.

NowoczesnaPL została założona w kwietniu. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.

« 1 »

Zobacz także

 • Stiopa
  05.07.2015 14:35
  Gdyby debata miała dotyczyć spraw ekonomicznych to Pan Petru zmiażdżyłby całą trójkę.Takich nonsensów jakie opowiadają te dwie nawiedzone panie to już dawno nikt nie słyszał.
 • rekin
  05.07.2015 17:53
  Tak, opłaty z podniesienia bramek to 50 mld złotych - wiedza ekonom iczna na poziomie pisu.
  doceń 0
 • _jasiek
  05.07.2015 20:19
  A co to jest Pertu, żeby Panią Prezes zapraszać na debaty?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy