GN 19/2022 Archiwum

Ekumeniczny Marsz dla Jezusa w Krakowie

W sobotę 23 maja z Placu Wolnica w Krakowie wyruszy Marsz dla Jezusa. Wezmą w nim udział katolicy i protestanci z różnych chrześcijańskich denominacji. Celem marszu jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości.

Marsz będzie połączony z modlitwą i uwielbieniem. Pochód rozpocznie się o godz. 11. Trasa marszu będzie prowadzić ulicą Krakowską, Stradomską, Św. Idziego, Grodzką, Wiślną, Podzamczem, Powiślem. Uczestnicy marszu przejdą też przez Rynek i Planty. Na trasie zaplanowano przystanki, podczas których odbędą się modlitwy m.in. o Polskę, Kraków, urzędników i polityków. Finał zaplanowany jest na godzinę 14 na Bulwarach Wiślanych, gdzie odbędzie się koncert finałowy. Na Barce Legenda zagrają m.in. MuWeBi, Michał Bukowski, raperzy Lajf i Cekaer, Grace oraz Chór Grodzka Gospel.

– Zapraszamy każdego, kto chce uwielbiać Boga. Każdego, kto pragnie by wiara, nadzieja, miłość i sprawiedliwość triumfowały w naszej ojczyźnie. Połączmy się wokół idei prawdziwie chrześcijańskiej Polski, w której słowa Jezusa stanowią podstawę etyki i moralności. Nie skupiajmy się na tym co nas dzieli, lecz na tym, który nas łączy – mówi główny organizator marszu, Artur Pawłowski.

W imieniu Kościoła Katolickiego udział w marszu zadeklarował bp Grzegorz Ryś.

– Wiara jest formą drogi. Wiara widzi w tej mierze, w jakiej się porusza. Być może jeśli poruszymy się wspólnie na tym marszu, to Pan Bóg da nam jeszcze coś więcej zobaczyć, niż to, co widzieliśmy do tej pory – powiedział bp Ryś.

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszu dla Jezusa jest Artur Pawłowski - polski emigrant mieszkający w Calgary w Kanadzie, który razem z żoną prowadzi Street Church, chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących. Co roku Street Church wydaje ok. 200 000 posiłków dla najbiedniejszych i dociera do nich z przesłaniem Ewangelii. Owocem zaangażowaniu Artura Pawłowskiego i jego współpracowników są liczne nawrócenia m.in. bezdomnych i dealerów narkotyków. Część z nich pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze. Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto Calgary wydało już ponad 2 000 000 dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

Biskup Grzegorz Ryś zaprasza na Marsz dla Jezusa:

Biskup Grzegorz Ryś zaprasza na Marszu dla Jezusa w Krakowie!
EvangelisminAction1

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama