Nowy numer 24/2021 Archiwum

Klerycy z WMSD podbili internet

Trwa 1 minutę i 34 sekund. Tyle wystarczyło klerykom z warszawskiego seminarium, by podbić serca internautów. Furorę na YouTube robi spot powołaniowy "Obietnica”.

Premierę miał w niedzielę Dobrego Pasterza. W blisko półtoraminutowym spocie występują klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, oni też zaangażowali się w przygotowanie spotu.

Dynamiczny montaż, krótkie wypowiedzi kleryków, dobrze dobrana muzyka, symboliczne sceny i ciekawy scenariusz - to niewątpliwie atuty spotu. W takiej formie adresowany jest do młodych, szukających swojej życiowej drogi.

Filmik rozpoczyna seria mocnych stwierdzeń o trudach kapłańskiego życia: "Prawdopodobnie nie ocalisz świata”, "niektórzy będą brali cię za nudziarza”, "nie wezmą cię za bohatera”, "nie docenią tego, co robisz”, "nie będą się z tobą zgadzać”, "najdą cię chwile samotności”, "będą chcieli ci udowodnić, że Boga nie ma”. - "A ty im opowiesz, jak Go doświadczasz” - kontynuują opowieść. Na koniec stawiają pytanie: "Czy przyszła ci do głowy myśl, żeby zostać księdzem?”

- To pierwszy spot, co nie znaczy, że jedyny. Zamierzamy w sposób konsekwentny i ciągły prowadzić komunikację internetową w ramach duszpasterstwa powołań - deklaruje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Spot został wyprodukowany przez Archidiecezjalne Centrum Informacji przy współpracy ze Stacją7.

Zobacz spot "Obietnica"

Obietnica - The Promise
Archidiecezja Warszawska

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama