Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dlaczego i o co papież modlił się w meczecie

Dlaczego i o co modlił się w Błękitnym Meczecie w Stambule wyjaśnił papież Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu, którym wczoraj wieczorem wracał do Rzymu.

- Pojechałem do Turcji jako pielgrzym, a nie jako turysta. Gdy poszedłem do meczetu, nie mogłem powiedzieć: teraz jestem turystą! - stwierdził Ojciec Święty.

Wyjaśnił, że oprowadzający go po meczecie wielki mufti cytował fragmenty Koranu o Maryi i Janie Chrzcicielu. - W tym momencie poczułem potrzebę modlitwy. Zapytałem go: pomodlimy się trochę? Odpowiedział mi: tak, tak. Modliłem się za Turcję, o pokój, za muftiego, za wszystkich i za siebie... Powiedziałem: Panie, połóżmy kres tym wojnom! To była chwila szczerej modlitwy - powiedział papież.

« 1 »

Zobacz także

 • straszne
  01.12.2014 21:19
  No tak, wszystko jedno w co wierzymy, wszystko jedno, gdzie się modlimy. Nic nie ma znaczenia. Byle było miło, byle prasa pisała przychylnie. A jakaś tam Prawda? Boże, że też człowiek doczekał takich czasów!
  doceń 0
 • tomek
  01.12.2014 23:24
  O, to Ojciec Święty podziela już zdanie muzułmanów, że Jezus był fałszywym prorokiem?
  doceń 0
 • do Orwell
  07.12.2014 14:49
  Nie powatpiewaj w sens tego co Bóg nam zgotowal, bo jesteś tylko pyłem tego swiata, świata który jest tylko etapem życia wiecznego. Z jakiegoś powodu ma być tak jak jest. A i tak wszystko skończy się zwycięstwem miłości. Nie lękajcie się, jak mawiał JPII.
  doceń 0
 • darwin
  16.09.2015 22:56
  Czesto stara sie nam w mowic ze "wiara to wielka tajemniaca" jakby podkreslajac jej niezglebialnosc. Jednak na szczescie mamy Pana Jezusa ktory nam wiele powiedzial o naszej wierze i cigle mowi! "...która wam jest dana w Chrystusie Jezusie, iżeście w nim ubogaceni zostali we wszystko, we wszelkie słowo i wszelkie poznanie"(!)/1Kor1:4/

  "Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga? Jeśli więc kto chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga." (List Jakuba 4:4)
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama