Nowy numer 20/2019 Archiwum

Co dalej z groźną dyrektywą UE?

Informowaliśmy niedawno, że wraca sprawa niebezpiecznego projektu kolejnej unijnej dyrektywy „antydyskryminacyjnej”. Mamy nowe informacje w tej sprawie.

Kolejna, druga już dyrektywa „antydyskryminacyjna” miałaby dodać do katalogu zakazanych praktyk dyskryminację m.in. ze względu na orientację seksualną. Postulat ten wydaje się teoretycznie słuszny, jednak w praktyce jego wdrożenie mogłoby oznaczać nie ochronę krzywdzonych, ale promocję zachowań, które są nie do przyjęcia (Szerzej o tym: "Gość" będzie musiał zatrudnić homoseksualistę?).

Dlatego niepokojąco zabrzmiały niedawne informacje, wedle których gabinet Ewy Kopacz popiera kontynuowanie prac nad tym dokumentem. (Vide: Wyciągną trupa z unijnej zamrażarki?)

MSZ uchylił się od odpowiedzi na nasze pytania o te kwestie. Natomiast kancelaria pani premier przysłała w odpowiedzi stanowisko rządu w tej sprawie, wypracowane jeszcze w 2008 r. To znaczy, że Polska - choć zgłasza do projektu dyrektywy zastrzeżenia - to jednak opowiada się za kontynuowaniem prac nad nim. I choć od 2008 r. minęło 6 lat, polski rząd  wciąż nie podaje (bo zapewne nie zna) skutków finansowych ewentualnego wejścia w życie „antydyskryminacyjnej” dyrektywy.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • anna
  26.11.2014 16:26
  ... co jeszcze katolicy robią w PO ... , oddają cześć wielu bogom !!!
  Zapominając o pierwszym przykazaniu - nie będziesz miał cudzych bogów przede mną !!!
  Gorszą Naszego Pana , oddając cześć pomysłom
  szatana .
  doceń 1
 • z prasy
  26.11.2014 20:01
  A tymczasem... Real Madryt usuwa z herbu krzyż:

  http://www.rp.pl/artykul/67352,1160423-Real-Madryt-usuwa-z-logo-krzyz.html
  doceń 0
 • Zych
  27.11.2014 09:30
  anna: "... co jeszcze katolicy robią w PO ... , oddają cześć wielu bogom !!!"
  ==============================================

  Nieprawda! Oddają cześć jedynemu, wg nich słusznemu bogu: mamonie
  doceń 0
 • ble
  27.11.2014 09:32

  To zdjęcie uświadomiło mi że najniebezpieczniejsze idee są bardzo ale to bardzo oflagowane. Popatrzmy na archiwa np idei hitlerowskiej, idei Marksa, Engelsa i Lenina, współczesnych krajów komunistycznych, gender, a teraz i islamskich fanatycznych ludobójców tworzących świat zbrodni. 

   

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL