Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ebola uderza w tereny wiejskie

Już 4951 osób zmarło do 29 października w związku z wirusem eboli w Afryce Zachodniej. Szacuje się, że w Liberii liczba ofiar wynosi 2314, w Sierra Leone -1510, w Gwinei - 1018, w Nigerii - 8. Po jednym przypadku odnotowano w Mali i USA.

Międzynarodowy sztab do walki z chorobą zwraca uwagę na jej dynamiczne rozprzestrzenianie się w Sierra Leone. W obszarach wiejskich, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, wirus zaczął się rozprzestrzeniać dziewięć razy szybciej niż dotychczas.

Zachorowalność wzrosła również sześciokrotnie w stosunku do poprzednich dwóch miesięcy, w stolicy kraju Freetown.

Zahamowanie wirusa odnotowano tylko w północnym regionie kraju, Bombali. Również w Liberii odnotowano spadek zarażeń.

Do większości infekcji dochodzi wskutek kontaktu z ciałami ofiar. Organizacja pomocowa AGI, wskazując na wzrost infekcji w rejonach wiejskich podkreśla, że "wciąż nie ma czasu do stracenia".

Do 31 października WHO odnotowała 13 567 przypadków zachorowań, z potwierdzonymi ponad 4900 przypadkami zgonów.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama