Nowy numer 3/2021 Archiwum

Akt oskarżenia przeciwko księdzu G.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała w środę do Sądu Rejonowego w Wołominie akt oskarżenia przeciwko księdzu Wojciechowi G. - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Prokuratura ta od września zeszłego roku prowadzi śledztwo dotyczące podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych: ks. Wojciecha G., który już usłyszał zarzuty w tej sprawie, i abp. Józefa Wesołowskiego.

Jak wyjaśnił Nowak, w akcie oskarżenia zarzucono podejrzanemu popełnienie łącznie 10 przestępstw. Osiem zarzutów dotyczy czynów z art. 200 § 1 kk polegających na obcowaniu płciowym z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczeniu się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadzeniu jej do poddania się takim czynnościom.

Powyższe czyny popełnione miały zostać na szkodę 8 różnych pokrzywdzonych, w tym 2 obywateli polskich i 6 obywateli dominikańskich. Do dwóch czynów miało dojść w latach 2000-2001 w Polce, do pozostałych czynów w różnych okresach na przestrzeni lat 2009-2013 na terenie Republiki Dominikańskiej.

Podejrzanemu zarzuca się też posiadanie w Republice Dominikańskiej treści pornograficznych z udziałem małoletnich poniżej 15 lat (czyn z art. 202 § 4a kk) oraz posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej - pistoletu i amunicji.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama