Nowy numer 3/2021 Archiwum

Polscy siatkarze na znaczkach pocztowych

Poczta Polska przedstawiła serię filatelistyczną dedykowaną siatkarzom, którzy 21 września zostali mistrzami świata. Od soboty można nabyć znaczki z wizerunkiem wszystkich złotych medalistów oraz ich trenerów Stephane'a Antigi i Philippe Blain'a.

"To pierwszy znaczek pocztowy z moją podobizną. Cieszę się, że wydała go Poczta Polska. Z przyjemnością pokażę go mojej rodzinie i znajomym we Francji" - skomentował Antiga.

Również Polski Związek Piłki Siatkowej jest pod wrażeniem takiego gestu.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak znakomite uhonorowanie naszych mistrzów. To ogromne wyróżnienie i znakomita forma promocji nie tylko mistrzowskiej drużyny, ale również naszej dyscypliny" - powiedział prezes związku Mirosław Przedpełski.

Siatkarski mundial po raz pierwszy w historii odbył się w Polsce. W finale rozegranym w katowickim Spodku biało-czerwoni pokonali obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1. Po złoto sięgnęli po 40-letniej przerwie.

"Na arkuszu znaczkowym poświęconym mistrzom przedstawiono wizerunki 14 zawodników zwycięskiej drużyny oraz dwóch trenerów, fotografię zespołu po meczu finałowym, awers złotego medalu wraz z listą rozegranych meczów Polaków, a także rewers krążka z pucharem FIVB" - poinformowała zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Agnieszka Kłoda-Dębska.

Mistrzowski arkusz został wydany w nakładzie 240 tys. egzemplarzy. Sprzedawany będzie podczas XXI Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, w sklepie internetowym oraz wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej.

Autorem projektów znaczków jest Jacek Konarzewski. Każdy z nich kosztuje złotówkę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama