Nowy numer 2/2021 Archiwum

Świętość - wezwanie Jana Pawła II

Czternasty Dzień Papieski. W programie były gry i zabawy dla całej rodziny. A na koniec, wielki koncert na Ursynowie.

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa "Świętymi bądźcie". Wydarzenie to jest organizowane przez powołaną przez episkopat Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jej zadaniem jest budowa żywego pomnika papieża Jana Pawła II.  

Przy parafii św. Andrzeja Boboli na Mokotowie stypendyści przygotowali miasteczko rodzinne. Na najmłodszych czekały gry i zabawy, gigantyczne bańki mydlane i malowanie twarzy. Wdzięczni stypendyści nie tylko zbierali środki na dalszą działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ale dziękowali też za dotychczasową pomoc, częstując ludzi różnego rodzaju słodkimi wypiekami i cukierkami "krówkami".

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprosili też Warszawiaków do Bazyliki św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Po Mszy św. o godz. 10.30 stypendyści razem z rodzinami i wszystkimi chętnymi przemaszerowali na Plac Piłsudskiego, przed krzyż papieski. Tam modlono się za polskie rodziny.

Świętość - wezwanie Jana Pawła II   Malowanie twarzy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza ze strony dziewczynek Mariusz Majewski /Foto Gość Ukoronowaniem czternastego Dnia Papieskiego i wręczenia nagród TOTUS 2014, której uroczysta gala odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim był koncert papieski „Apel Modlitewny Miasta Warszawy z Ojcem Świętym", przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Repertuar złożony z ulubionych pieśni Papieża Polaka zaśpiewali Irena Santor, Alicja Majewska, Anna Wyszkoni, Olga Szomańska, Natalia Niemen, Zbigniew Wodecki, Paweł Kukiz i Mietek Szcześniak.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama