Nowy numer 2/2021 Archiwum

Stan siedmiu górników się zmienił

Kolejną informację przekazał dziennikarzom dyrektor siemianowickiej oparzeniówki.

W środę w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich dyrektor szpitala, dr n. med. Mariusz Nowak, rzecznik Justyna Glik oraz specjalista chirurgii ogólnej, dr hab. n. med. Marek Kawecki poinformowali dziennikarzy o stanie zdrowia 18 górników leczonych w szpitalu po katastrofie na kopalni Mysłowice-Wesoła.

- Stan 7 górników, którzy przebywają na OIOM, się zmienił: stan 5 z nich się poprawił i jest stabilny, stan 2 ciągle się pogarsza i jest określany jako krytyczny - relacjonuje Łukasz Zych, dziennikarz Radia eM.

Dziś przeprowadzono również 4 operacje, wszystkie przebiegły pomyślnie. Górników czekają kolejne zabiegi, w tym terapia w komorze hiperbarycznej. W szpitalu założono już także hodowlę komórek, potrzebnych do przeszczepu. Hodowla ta potrwa 2-3 tygodnie. Wczoraj także dyrektor placówki od premier otrzymał zapewnienie o finansowym wsparciu strony rządowej.

Wczoraj do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śl. przyjechali ks. Łukasz Gaweł, rzecznik abp. Wiktora Skworca, ks. Łukasz Dziura, kapelan arcybiskupa oraz ks. Krzysztof Bąk, dyrektor Caritas archidiecezji katowickiej.

Metropolita katowicki poszkodowanych górników odwiedzi dziś wieczorem. Wcześniej uczestniczył w Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, gdzie w intencji górników, ich rodzin i szczęśliwego zakończenia akcji ratowniczej, odprawił Mszę św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama