Nowy numer 18/2024 Archiwum

Nietykalne

Takich kobiet nie wolno było dotykać!

Usłyszałem to przed rokiem. Pod Olkuszem. W upale roztapiającym asfalt jak masło. Biskup Grzegorz Ryś (szliśmy za nim krok w krok) opowiadał o córce Jaira, która jako dwunastolatka stanęła u progu dorosłości, i kobiecie od 12 lat cierpiącej na krwotok, która wydała na lekarzy całe swoje mienie.

– Co łączy te kobiety? – zastanawia się bp Ryś – obie były nieczyste! Kobieta, z której „wyciekało życie” ze względu na upływ krwi, i córka Jara stała się nieczysta jako martwa osoba. Takich kobiet nie wolno było dotykać. Zabraniała tego surowo religia. Były poza świątynią! Co robi Jezus? Świadomie zaciąga na siebie nieczystość! Dokonuje się tajemnicza wymiana. Jezus bierze naszą nieczystość i pozostawia nam życie.
Kwintesencja chrześcijaństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza