Była to piąta ekologiczno-zdrowotna impreza. Jej organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Radomia szereg atrakcji i niespodzianek.
Najmłodsi mogli pobawić się z klaunami i dostać od nich balonowe zwierzaczki. Na scenie uczniowie z różnych szkół prezentowali między innymi stroje przygotowane z surowców wtórnych. Można było wziąć udział w konkursie ekologicznym i oddać elektrośmieci.
– Organizatorem części ekologicznej jest „Radkom”. Stowarzyszenie Inicjatywa jest głównym organizatorem części zdrowotnej pikniku. Postanowiliśmy połączyć te pikniki, ponieważ od ekologicznego sposobu odżywiania się, od trybu życia w dużym stopniu zależy nasze zdrowie. Są z nami, jak co roku, nasi partnerzy: Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Lasy Państwowe, Zespół Szkół Medycznych,
Stowarzyszenie Amazonek, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epide-
miologiczna, którą mam przyjemność reprezentować. Są panie z oświaty zdrowotnej, epidemiologii – mówi Lucyna Wiśniewska, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa i dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.
Osoby zainteresowane mogły skorzystać z konsultacji i porad specjalistów: kardiologa, ginekologa, internisty, neurologa, lekarza pediatry, stomatologa.
Był magister rehabilitacji i przedstawiciele poradni uzależnień. Goście festynu najchętniej korzystali z punktów, w których pielęgniarki wykonywały pomiar cukru we krwi, spirometrię i pomiar ciśnienia tętniczego.
Oczywiście wszystkie konsultacje, porady i badania wykonywane były bezpłatnie.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się