Troje gimnazjalistów z Niska wystartowało w prestiżowym konkursie i ze swoimi pracami naukowymi dotarło do III stopnia eliminacji ogólnopolskich.
Katarzyna Chrapko, uczennica pierwszej klasy Gimnazjum nr 1 w Nisku, zgłosiła do konkursu pracę „Badania nad zastosowaniem infradźwięków do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka”, którą wykonała pod okiem nauczycielki Danuty Nycz. Kasia jest także współautorką drugiej zgłoszonej pracy. Wraz z Wojtkiem Habigierem z klasy drugiej przygotowała „Wykrywacz smogu elektromagnetycznego”.
Wszystko nadzorował nauczyciel Waldemar Borycki. Trzecia ze zgłoszonych prac to „Elektroforezowy filtr powietrza” i jest to pomysł Kasi, Wojtka i drugoklasisty Bartłomieja Mierzwy, opracowany wraz z nauczycielem Andrzejem Rodzimem. – Grupa uczniów Gimnazjum nr 1 w Nisku chętnie uczestniczy w różnych zajęciach dodatkowych, w których rozwijają zainteresowania wykraczające poza program szkolny. Oprócz kółek przedmiotowych biorą udział w Klubie Młodego Odkrywcy, w ramach którego współdziałają z uczniami z innych gimnazjów. Nasze „tęgie głowy” są uzdolnione nie tylko pod względem przedmiotów ścisłych. Uczniowie grają też na instrumentach muzycznych. Co roku kilkoro uczniów uzyskuje stypendium z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego oraz programu „Nie zagubić talentu” – powiedział Waldemar Borycki. Dzięki staraniom uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Nisku uzyskało tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się