Nowy numer 24/2018 Archiwum

Berkutowcy dostają rosyjskie paszporty

Rosyjskie MSZ poinformowało w sobotę, że konsulat generalny FR w Symferopolu rozpoczyna wydawanie rosyjskich paszportów funkcjonariuszom Berkuta. Moskwa podkreśliła, że zakończyła przygotowania do tej operacji.

"Dziś konsulat generalny w Symferopolu zaczyna wydawanie paszportów rosyjskich członkom sił specjalnych Berkut na podstawie otrzymanych wniosków" - poinformował rosyjski MSZ agencję ITAR-TASS.

W piątek rosyjskie służby dyplomatyczne informowały, że konsulatowi generalnemu FR w Symferopolu "polecono pilne podjęcie wszelkich niezbędnych środków" w celu rozpoczęcia wydawania rosyjskich paszportów funkcjonariuszom Berkuta.

Oddziały specjalne ukraińskiej milicji Berkut są oskarżane o śmierć ludzi podczas antyrządowych zamieszek w Kijowie. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował w nocy z wtorku na środę o podpisaniu rozkazu likwidacji Berkuta.

Rosyjskie agencje informowały wcześniej, że niektóre regiony Rosji informują o gotowości przyjęcia i zatrudnienia na swoim terytorium funkcjonariuszy Berkuta i ich rodzin, a także "innych zwykłych obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji".

« 1 »

Zobacz także

 • Pretekst
  01.03.2014 13:42
  Tak jak Niemcom sudeckim przydzielano paszporty niemieckie - żeby tylko mieć pretekst do "troski" o cudze terytorium! Amerykanie też nie są święci, ale przynajmniej nie robili takich zakłamanych teatrzyków.
  doceń 1
 • Zygmunt_Stary
  01.03.2014 14:02
  Tym samym Federacja Rosyjska przyjęła na siebie odpowiedzialność za wymordowanie "niebieskiej sotni" na Majdanie!
  Mówienie, że nie była to bratobójcza walka, lecz, że na Majdanie mordowali Rosjanie, staje się w pełni uzasadnione!
  Dla Ukrainy nie znaczy to nic. Dla USA oraz UE i NATO powinno znaczyć tyle, że Rosja jest gotowa bronić swojej imperialnej polityki używając do tego celu siły zbrojnej, zatem wszelkie rozmowy z porozumienia z Rosją należy zawiesić i rozpocząć twardy kurs w polityce wschodniej.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama