Nowy numer 33/2018 Archiwum

Diecezja na Facebooku

Od 31 stycznia aktywny jest profil diecezji płockiej na portalu społecznościowym Facebook. Można tam już przeczytać pierwsze newsy związane z pobytem ordynariusza płockiego w Wiecznym Mieście i spotkaniem z papieżem Franciszkiem.

Konto na FB ma wspierać przygotowywaną nową stronę internetową diecezji płockiej i łączyć diecezjan wirtualnie.

Jednak, jak zauważa ks. dr Mirosław Milewski, kanclerz płockiej kurii, zawarte na profilu treści nie będą powielaniem postów ze strony internetowej diecezji. - Umieszczane wpisy prostym, mniej oficjalnym językiem, będą na bieżąco informować o życiu Kościoła Płockiego – wyjaśnia.

Profil na portalu społecznościowym startuje w ważnym momencie, bo wraz z biskupią wizytą ”ad limina Apostolorum”. Już w pierwszym dniu, bp Piotr Libera wysłał krótkie pozdrowienia do wszystkich użytkowników Facebooka:

”Biskup Płocki Piotr Libera pozdrawia wszystkich facebook-owiczów z Domu św. Marty i zapewnia o modlitwie. Już od kilku godzin pod jednym dachem z papieżem Franciszkiem. W Rzymie pogoda mało zimowa. Pada intensywny deszcz” – napisał wieczorem 31 stycznia. Administratorzy strony zachęcają do śledzenia kolejnych relacji.

Diecezjalny profil na FB funkcjonuje pod adresem ”Diecezja Płocka”. Już niedługo będzie można na niego wejść przez nową stronę internetową.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama