Nowy numer 24/2021 Archiwum

Świętość jest w zasięgu ręki

Jak można spędzić wieczór poprzedzający 1 listopada człowiek wierzący w Jezusa? Przyjść na czuwanie i Marsz Świętych.

Trzy lata temu Polskę obiegła informacja o tragicznym wypadku, któremu uległa rodzina Świdrów z podwrocławskich Wojnowic. W samochód, którym podróżowali, uderzyło inne auto. Rodzice i pięcioro dzieci trafili do dolnośląskich szpitali. Następnego dnia siedmioletnia córeczka Jowity i Wiesława – Dominika zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Dziś oni sami nie mają wątpliwości, że ich dziecko jest w gronie zbawionych. – Jesteśmy przekonani, że Dominisia jest w niebie – mówią, dodając: – Ona zawsze była pełna radości życia, dobroci i miłości. Poza tym wiele razy prosiliśmy ją o wstawiennictwo w trudnych sytuacjach i otrzymywaliśmy bardzo konkretną pomoc.

Po raz kolejny państwo Świdrowie, wdzięczni za pomoc, jaką otrzymali w tym trudnym dla nich okresie, zapraszają rodzinę, przyjaciół oraz wszystkich mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska na czuwanie modlitewne „Świętymi bądźcie”. – Rzeka modlitwy popłynęła w naszej intencji i niosła nas do Pana w naszej mocno poszarpanej łódce; doświadczyliśmy ogromu dobrych Świętość jest w zasięgu ręki   - Miesiąc po śmierci córki odkryliśmy, że wszystko, co przeżywała, utrwalała jak na fotografii w swoich pracach. Wiele z nich poświęciła nam - mówi Wiesław Świder Ks. Rafał Kowalski /GN słów i gestów, które dawały nam nadzieję – mówią. Podkreślają przy tym, że wielu nawet kosztem własnej rodziny i pracy poświęcało im swój czas oraz wspierało materialnie, dzięki czemu mogli godnie żyć i nie martwić się o finanse do momentu podjęcia przez pana Wiesława pracy na całym etacie po długim leczeniu.  – Chcemy podziękować Bogu za wszystkich dobrych ludzi, których postawił na naszej drodze, i dziękować tym, od których otrzymaliśmy pomoc, a jednocześnie modlić się o świętość polskich rodzin – tłumaczy W. Świder. Zwraca przy tym uwagę, że inicjatywa ma być swoistego rodzaju przypomnieniem, iż każdy może być świętym dzięki Panu Jezusowi.

Pierwsza część czuwania to koncert Magdy Frączek i zespołu Love Story w Sali Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Brücknera we Wrocławiu. Rozpocznie się 31 października o 10.00, jednak wstęp na niego będzie możliwy jedynie dla tych, którzy posiadają zaproszenia.

Drugą część rozpocznie o 18.00 Marsz Świętych, który wyruszy z dziedzińca Szkoły Podstawowej przy ul. Krajewskiego, gdzie uczęszczała Dominika, do kościoła pw. Świętej Rodziny. – Będzie to radosne przejście ze świecami i śpiewem na ustach rodzin, dzieci i wszystkich, którzy chcą zaświadczyć, że świętość jest przeznaczona dla każdego – mówią organizatorzy. W świątyni o 19.00 rozpocznie się Msza św. Po niej – koncert zespołu New Live’m. Po koncercie, który zakończy się ok. 21.45, będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. 

Świętość jest w zasięgu ręki   Rodzeństwo Dominiki prezentuje kalendarz z jej rysunkami, przygotowany w 2011 r. przez państwa Świdrów Ks. Rafał Kowalski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze