Nowy numer 49/2023 Archiwum

Niech was zobaczą

Skoro upublicznienie głosowania posłów jest dla nich „szkalowaniem”, czym musi być samo głosowanie?



Jak by tam który poseł źle głosował, zawsze było tak samo: tylko niewielu się oburzało, a po czasie wszystko przysychało. Co to tam któremu przeszkadzało, że koło Sejmu ktoś pokrzyczał, kiedy on w Sejmie nie mieszka. A we własnej miejscowości to on jest wielki pan, kto by tam Panu Posłowi w tabele głosowań zaglądał. Grunt, że sąsiedzi człowieka szanują i „dzień dobry” mówią. Najważniejsze, że przy następnych wyborach znowu go na liście zahaczą. A ponadto ludzie polityki nie lubią, przecież mu pod oknem pikiety nie zrobią.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka