Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wysadził się w powietrze na granicy z Rosją

Niezidentyfikowany dotychczas mężczyzna wysadził się w powietrze ciężko raniąc dwóch ukraińskich strażników granicznych, którzy przyłapali go na próbie nielegalnego przedostania się z Rosji na Ukrainę w obwodzie sumskim na północnym wschodzie kraju.

Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło około północy z czwartku na piątek na przejściu granicznym w miejscowości Bacziwsk. Mężczyzna próbował wjechać z Rosji na Ukrainę ukryty w mikrobusie na mołdawskich numerach rejestracyjnych, którym legalnie podróżowało czworo obywateli Mołdawii.

"W wyniku incydentu sprawca zginął, a dwóch strażników granicznych zostało ciężko rannych" - podała Straż Graniczna Ukrainy. Wyjaśniono, że mężczyzna popełnił samobójstwo, gdy był przesłuchiwany przez funkcjonariuszy SG. Ukraińcy przypuszczają, że sprawca został przeoczony przez Rosjan, kontrolujących kilka minut wcześniej pojazd, w którym się znajdował.

W związku ze zdarzeniem ukraińska Straż Graniczna natychmiast zamknęła przejście w Bacziwsku, kierując ruch samochodowy na inne punkty graniczne, gdzie wprowadzono wzmożone kontrole. O incydencie poinformowano także stronę rosyjską.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama