Nowy numer 43/2020 Archiwum

W kolejnym numerze GN: Wywiad z papieżem Franciszkiem

Do „Gościa Niedzielnego” dołączony został szesnastostronicowy dodatek z wywiadem, którego Papież Franciszek udzielił pismom jezuickim, a o którym w mediach zrobiło się głośno dzięki niedokładnemu tłumaczeniu i zdaniom wyrwanym z szerszego kontekstu.

„Jestem grzesznikiem. To jest najtrafniejsza definicja. Nie jest to jakaś figura, jakiś rodzaj literacki. Jestem grzesznikiem, na którego spojrzał Pan” – powiedział Papież na pytanie, kim jest Jorge Mario Bergoglio? W wywiadzie mówi o chwilach bezpośrednio przed i krótko po wyborze na papieża, o roli kobiety w Kościele i o Kościele, o jakim marzy.

Gość Niedzielny”: Nowenna nie do odparcia [Ewa K. Czaczkowska]

Nowenna pompejańska przeżywa w Polsce renesans. Ta modlitwa różańcowa jest dla zdesperowanych. Wszyscy inni odpadną, zanim dojdą do połowy. Potrzeba totalnego zaangażowania odmawiającego w sensie psychicznym i fizycznym. Ta modlitwa wymaga wytrwałości i jest niezwykle skuteczna. Potwierdzeniem tego są liczne świadectwa otrzymanych cudów i łask, np. dotyczących znalezienia pracy, uzdrowień z choroby, nawrócenia. Do odmawiania tej formy modlitwy zachęcała Matka Boża ciężko chorą Fortunatinię Agrelli w 1884 r., obiecując łaski.

Gość Niedzielny”: Porażka życia [Bogumił Łoziński]

W artykule „Porażka życia” Bogumił Łoziński opisuje, jak wyglądała debata przed głosowaniem w sprawie projektu zakazującego aborcji eugenicznej. Mocno emocjonalny charakter zyskała szczególnie za sprawą posłów lewicy, którzy obrażali i obrzucali inwektywami przedstawicielkę inicjatywy obywatelskiej Kaję Godek. Momentami mieliśmy do czynienia z awanturą, której źródłem był brak merytorycznej argumentacji ze strony krytykujących projekt – stwierdza autor. Dlaczego został odrzucony oraz jak głosowali posłowie poszczególnych partii można przeczytać w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama