Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rząd kontra związki - kto jest droższy

Związkowcy z OPZZ przygotowują raport o zatrudnieniu i płacach w ministerstwach, spółkach Skarbu Państwa i partiach politycznych. To odpowiedź na informacje, że politycy PO zamierzają przedstawić raport o zarobkach związkowców - informuje "Rzeczpospolita".

Zaostrza się walka między Platformą a związkami zawodowymi. Do zapowiadanych przez polityków PO antyzwiązkowych przepisów dochodzi raport o zarobkach działaczy związkowych. W odpowiedzi związkowcy zamierzają napisać własny raport o tym, ile kosztuje państwo utrzymanie gabinetów politycznych, wiceministrów, członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa i wreszcie samych partii politycznych.

Czy Platforma Obywatelska jako partia rządząca dobrze robi, idąc na wojnę ze związkami zawodowymi? Według Eryka Mistewicza, specjalisty od marketingu politycznego, bardzo dobrze. Przypomina bowiem wyborcom, o co kiedyś chodziło Platformie, np. o wybory w okręgach jednomandatowych, podatek liniowy czy o ograniczenie roli związków zawodowych.

Również politolog Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że w wojnie PO ze związkami Platforma nie ma nic do stracenia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama