Nowy numer 3/2021 Archiwum

Śledztwo ws. dofinansowania koncertu Madonny

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki w związku z organizacją koncertu Madonny w sierpniu 2012 roku – czytamy na portalu tvp.info.

Na początku maja Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że pieniądze z rezerwy celowej przeznaczone na dofinansowaniu zadań związanych z Euro 2012 oraz z promocją siatkówki wśród dzieci i młodzieży, zostały wydane na inne cele, w tym na sierpniowy koncert Madonny na Stadionie Narodowym, co miało pochłonąć 5,8 mln zł. Kontrolerów dziwi jednak cel, na jaki zostały wydane pieniądze z rezerwy. Ostatecznie organizacja koncertu Madonny i kilku innych imprez skończyła się stratą w wysokości 4,6 mln zł.

„W ramach czynności procesowych zamierzamy przesłuchać pracowników ministerstwa oraz NCS. Zwróciliśmy się także do Najwyższej Izby Kontroli o nadesłanie wystąpienia pokontrolnego” – powiedział TVP INFO prok. Dariusz Ślepokura, rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama