Nowy numer 17/2024 Archiwum

Ws. „W sieci” - zakaz bardziej bezprawny, czy absurdalny?

Państwo, w którym władza kieruje się interesem własnym a nie służy obywatelom, sądy są narzędziem władzy, a debata publiczna jest zastępowana nagonką medialną ze strony tzw. mainstreamu, staje się naszą codziennością - zauważa Krzysztof Czabański, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych, komentując sądowy zakaz używania tytułu „W sieci”

W odpowiedzi na orzeczenie sądu (zob.: Tygodnik "W sieci" zakazany) Kongres Mediów Niezależnych wydał oświadczenie. Jego treść publikujemy poniżej:

Oświadczenie Kongresu Mediów Niezależnych

Sąd w Warszawie na wniosek pana Grzegorza Hajdarowicza, właściciela „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, wydał zakaz wydawcy tygodnika „W sieci” używania tego tytułu. Uzasadnieniem wniosku jest fakt, że w wersji internetowej dziennika „Rzeczpospolita” jest rubryka o nazwie „W sieci opinii”.

Trudno ocenić, czy zakaz sądowy w sprawie tego tytułu jest bardziej bezprawny, czy absurdalny? Pewne jest za to, że mieści się on w logice III RP, która demokrację przekształca w fasadę bez treści.

Państwo, w którym władza kieruje się interesem własnym a nie służy obywatelom, sądy są narzędziem władzy, a debata publiczna jest zastępowana nagonką medialną ze strony tzw. mainstreamu, staje się naszą codziennością. Kongres Mediów Niezależnych wzywa  swoich członków i wszystkich uczciwych obywateli do wytrwałego protestowania przeciwko takim praktykom.

Warszawa, 6 marca 2013 r.

Krzysztof Czabański, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama