Nowy numer 50/2018 Archiwum

Niemieccy biskupi ostro o związkach partnerskich

To sprzeciw wobec adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Niemiecki episkopat zaprotestował przeciw notorycznemu zrównywaniu praw osób żyjących w związkach homoseksualnych z prawami małżonków i rodzin. „Rodzina jest zalążkiem społeczeństwa” – napisał w specjalnym dokumencie bp Franz-Peter Tebartz-van Elst, przewodniczący komisji episkopatu Niemiec ds. rodziny.

Niemiecki episkopat odpowiedział w ten sposób na nasilającą się w ostatnich dniach społeczną debatę. Tydzień temu niemiecki Trybunał Konstytucyjny rozszerzył uprawnienia homoseksualistów do adopcji dzieci, orzekając, że gdy jedna osoba w związku jednopłciowym ma wcześniej adoptowane dziecko, to druga może je również adoptować. Po tym orzeczeniu konserwatywna rządząca partia chadeków CDU zapowiedziała konieczność zmian w swoim programie.

Episkopat przestrzega jednak, że dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebna jest zasadnicza debata o tym, czym różnią się związki homoseksualne od małżeństwa i rodziny. Żądania zrównania jednych z drugimi idą zdaniem biskupów za daleko. „Instytucja małżeństwa ma jako punkt odniesienia nie tylko partnerstwo kobiety z mężczyzną, ale również rodzicielstwo i odpowiedzialność za dzieci” – napisał bp Franz-Peter Tebartz-van Elst. Podkreślił, iż niemieccy biskupi, odrzucając możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne, kierowali się przekonaniem, że „dorastanie z matką i ojcem ma dla budowy tożsamości i rozwoju osobowości dziecka ogromne znaczenie”. Dlatego są oni zdania, że „adopcja przez małżeństwa jest najlepszym warunkiem rozwoju dla adoptowanego dziecka”.

« 1 »

Zobacz także

 • Fryderyk
  27.02.2013 07:59
  Homoseksualizm to choroba psychiczna wymagająca leczenia zamkniętego z uwagi na jej znaczną szkodliwość dla zdrowego społeczeństwa.
  doceń 0
 • piotr
  27.02.2013 09:31
  Na zdjęciu jest katedra ewangelicka w Berlinie. Katolicka pod wezwaniem św. Jadwigi jest nieco dalej.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy