Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czy TVP pokaże filmy o katastrofie smoleńskiej?

Rzeczniczka TVP: „jeszcze nie ma ostatecznej decyzji”

TVP „jest zainteresowana” emisją dwóch filmów o katastrofie smoleńskiej: „Śmierci Prezydenta” produkcji National Geographic i dokumentu Anity Gargas „Anatomia upadku”.

Portal wPolityce.pl poinformował, że od pewnego czasu trwają na ten temat rozmowy. Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska potwierdziła to, ale zaznaczyła, że jeszcze nie ma ostatecznej decyzji. Z wnioskiem do Juliusza Brauna o emisję „Anatomii upadku” wystąpił w minionym tygodniu szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński.

Film Anity Gargas, wydany i rozpowszechniony przez Gazetę Polską, zawiera szereg relacji świadków, opiera się o opinie profesorów zajmujących się badaniem przyczyn katastrofy, a także o wyniki prac zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Wynika z nich, że na pokładzie samolotu mogło dojść do eksplozji jeszcze przed zetknięciem się z ziemią.

Film „Śmierć prezydenta” National Geographic przedstawia przebieg katastrofy i okoliczności jej towarzyszące w oparciu o oficjalne raporty MAK i komisji Millera. Stąd też i wniosek z filmu jest jednoznaczny: katastrofa była skutkiem błędu pilotów. W niedzielę odbyła się światowa premiera tego ostatniego filmu.

Przeczytaj komentarz Widziałem „Śmierć prezydenta”

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama