GN 2/2021 Archiwum

Uroczystości pogrzebowe śp. Jadwigi Kaczyńskiej

W bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Jadwigi Kaczyńskiej, matki Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Mszy św. żałobnej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

– Zasłużyła w swoim ziemskim życiu na wielką nagrodę: na zamieszkanie obok swojego męża w Domu Ojca, obok rodziców, obok syna i wielu innych bliskich osób – mówił w homilii o Zmarłej bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz diecezji drohiczyńskiej. - Jej życie było życiem matki i Polki, życiem człowieka nauki i pracy. Dziękuję ci, mamo Jadwigo, za wspaniałe wychowanie synów: prezydenta RP, już męczennika, i premiera. Dziękuję za wspaniały patriotyzm – dodał. 

– To był jej ulubiony kościół. Często tu się modliła – powiedział o mamie Jarosław Kaczyński.

Po Mszy św. koncelebrowanej m.in. przez abp. Sławoja Leszka Głódzia z Gdańska, abp. Andrzeja Dzięgę ze Szczecina i bp. Wiesława Meringa z Włocławka kondukt pogrzebowy wyruszył na Stare Powązki, gdzie ciało zmarłej w wieku 87 lat matki Jarosława Kaczyńskiego złożone zostanie w rodzinnym grobowcu.

Jadwiga Kaczyńska, z domu Jasiewicz, urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach. Zmarła 17 stycznia w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama