Nowy numer 28/2018 Archiwum

Usunęli jej wielkiego raka, zanim się urodziła

Leyna Gonzalez ma teraz 20 miesięcy i jest wulkanem energii. Urodziła się dzięki miłości rodziców i staraniom lekarzy, którzy 5 miesięcy przed urodzeniem dziecka usunęli z jego ust raka wielkości piłki do tenisa.

Gdy lekarze wykryli, że dziecko w łonie matki ma nowotwór, zwany potworniakiem, stwierdzili, że dziecko ma małe szanse na przeżycie porodu, a jeśli nawet tak się stanie, to czeka je natychmiastowa tracheotomia (nacięcie tchawicy umożliwiające oddychanie), a później seria operacji.

- To było najstarszniejsze uczucie, jakie można sobie wyobrazić – przyznała mama Leyny.

Pojawiła się też sugestia dokonania aborcji. Tak się na szczęście nie stało. Lekarze z Miami przeprowadzili w 17 tygodniu ciąży operację, dzięki której maleństwo urodziło się zdrowe. Zabieg przy użyciu lasera trwał 68 minut. Była to pierwsza w świecie taka operacja. W jej efekcie jedyną pamiątką Leyny po nowotworze jest niewielka blizna.

Oto Leyna, jej rodzina i lekarze:

  YouTube

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama