Nowy numer 13/2024 Archiwum

Lampa i iskra Boża

Uważaj: z lampy czy zlewozmywaka może wypełznąć zło.

– Wiesz, widziałam świetną lampę. Stara, przedwojenna. Stylowa. Idealnie pasowałaby do mojego pokoju – przy stoliku w pizzerii rozmawiały dwie kobiety. Wykształcone. Wyższo. Damy. Rasowe humanistki. Literackie ble ble ble...

Rozmawiały na tyle głośno, że losy stylowej lampy śledzili mimowolnie ludzie przy innych stolikach. Wśród nich nasza rodzinka.
– Czy ją kupiłam? Nie. Nie wiem z jakiego domu ta lampa pochodziła i czyja energia w nią wsiąknęła. A nuż ta zła energia przeszłaby na mój dom? –  Jasne, świetnie cię rozumiem. Też bym jej nie wzięła…

Nie pisałbym o tej bzdurnej rozmowie, gdyby nie śmiertelnie poważny ton, w jakim rozmawiały. Rzecz – przyznajmy – niebagatelna. W lampie, zlewozmywaku czy lustrze może czaić się zła energia. Eksploatacja tych urządzeń może grozić śmiercią lub trwałym kalectwem.

W takich chwilach – pomyślałem podnosząc do ust kawałek pizzy – dziękuję Bogu za łaskę wiary. Nie ma w tym żadnej mojej zasługi, że nie obawiam się energii, która wypełza z durszlaka, by zaatakować moich najbliższych. Nie muszę otaczać się murem kamieni szlachetnych.

Pewna kobieta (rekin biznesu) przekonywała mnie niedawno: „By sprzedać nieruchomość musisz w kątach pokoju porozkładać cytryn. Ten kamień ułatwi ci świetną transakcję”.

Chroni mnie inna moc. Dzisiejsza aklamacja liturgiczna nie pozostawia wątpliwości: „Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię”.

Lampa i iskra Boża. Ta druga daje większe światło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza