Do trzech razy sztuka (Czechy – Portugalia 0:1)

Do trzech razy sztuka (Czechy – Portugalia 0:1) Cristiano Ronaldo po raz kolejny przesądził o zwycięstwie Portugalii. Dwa razy trafił w słupek, ale za trzecim razem już się nie pomylił. Czesi długo toczyli równorzędną walkę, Portugalczycy jednak okazali się zbyt silni.

Trener Portugalii Paulo Bento postanowił w meczu z Czechami naśladować Rosjan, którzy, jak pamiętamy, ograli naszych południowych sąsiadów aż 4:1. Oddali więc piłkę Czechom, czekając na okazje do kontry. Szybko się jednak okazało, że to błędna taktyka. Czesi grali bowiem inaczej niż z Rosjanami: bardzo ostrożnie, dając rywalom niewiele okazji do szybkich ataków. Jednocześnie sami kontrolowali drugą linię i rajdami skrzydłowych niepokoili portugalską obronę.

W II połowie Portugalia naprawiła swój błąd i zmieniła taktykę. Przejęła kontrolę nad wydarzeniami na boisku i okazje pod bramką Petra Čecha zaczęły się mnożyć. Czesi w końcówce wyraźnie opadli z sił i nie byli w stanie zagrozić rywalom.

Portugalia w II połowie rozegrała dobry mecz. Cristiano Ronaldo udowodnił, że jest w formie, a obrona pod wodzą Pepe praktycznie nie popełniała błędów.

Statystyki z pierwszej fazy pokazały, że Czesi przebiegali najwięcej kilometrów ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju. Mimo to, do tej pory znakomicie wytrzymywali kondycyjnie każde spotkanie. W ćwierćfinale jednak zmęczenie dało znać o sobie w końcówce. Dopiero wtedy uwidoczniła się różnica między mistrzem „naszej” grupy, a wicemistrzem grupy „śmierci”. Można jednak z satysfakcją powiedzieć, że ta różnica nie była aż tak wielka. Czesi nie przynieśli wstydu drużynom, które wyeliminowali. Jak widać, nie przegraliśmy z byle kim. Podopieczni Michala Bilka okazali się w tym turnieju jednym z najbardziej pozytywnych zaskoczeń.

Do trzech razy sztuka (Czechy – Portugalia 0:1)   Tak cieszyli się Ronaldo i Pepe LESZEK SZYMANSKI/PAP

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Leszek Śliwa

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.