Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rosjanie nadejdą z Powiśla

Kibice z Rosji, którzy we wtorek będą dopingować w stolicy Polski reprezentację swego kraju w meczu z naszą reprezentacją, wyruszą na Stadion Narodowy o godz. 17.30 sprzed stacji kolejowej Warszawa Powiśle. Mają założyć czerwone koszulki.

Doniesienia mediów informujących o tym, że kibice spotkają się przy stacji Warszawa Powiśle i Mostem Poniatowskiego przemaszerują na Stadion Narodowy potwierdził w niedzielę Wszechrosyjski Związek Kibiców (WOB). Związek w porozumieniu z władzami Warszawy, organizuje przejście fanów na stadion. Zbiórkę WOB wyznaczył na godz. 17. Jednocześnie zaapelował do fanów, aby w tym dniu wszyscy założyli czerwone koszulki. Kolor nie jest przypadkowy - w strojach właśnie takiego koloru zagra przeciwko Polsce we wtorek Sborna.

Przedstawiciele WOB uzgodnili w sobotę z urzędnikami warszawskiego ratusza szczegóły zorganizowanego przejścia fanów reprezentacji Rosji na Stadion Narodowy. Przejście to nie będzie zarejestrowane jako oficjalne zgromadzenie publiczne. PAP dowiedziała się nieoficjalnie ze źródeł w urzędzie miasta, że jako jeden z powodów przejścia w grupie rosyjscy kibice podali względy bezpieczeństwa.

Wszechrosyjski Związek Kibiców w czwartek zapowiedział, że zwróci się do władz Warszawy o zgodę na przejście rosyjskich fanów 12 czerwca ulicami polskiej stolicy w zorganizowanej grupie na Stadion Narodowy na mecz Polska-Rosja. Mecz zbiega się w czasie ze Świętem Niepodległości, narodowym świętem Federacji Rosyjskiej, nazywanym Dniem Rosji.

W piątek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że ratusz otrzymał wniosek dotyczący przemarszu rosyjskich kibiców. Zapewniła, że władze miasta im w tym pomogą.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast