Nowy numer 25/2018 Archiwum

Strajk na otwarcie Euro 2012?

Stewardzi, którzy podczas Euro 2012 mają pracować na Stadionie Narodowym w Warszawie są oburzeni i grożą strajkiem. Za pracę dostaną mniej niż wcześniej im mówiono - donosi "Dziennik Polski".

"Mieliśmy zarabiać 15 złotych za godzinę, a teraz proponuje się nam 10. Słyszymy, że UEFA płaci za godzinę 10 euro. Co się dzieje z resztą pieniędzy?" - pytają stewardzi.

Niektórzy nawołują, aby solidarnie nie przyjść na mecz otwarcia Euro 2012. Pojawiła się też propozycja strajku włoskiego, czyli bardzo drobiazgowego sprawdzania kibiców, co mogłoby spowodować, że niektórzy nie zdążą wejść na stadion na początek ceremonii otwarcia czy meczu.

Co będzie, jak stewardzi zastrajkują? "Mielibyśmy problem. Musielibyśmy szukać innych. Szansę dostaliby ci, którzy przeszli szkolenie, a nie otrzymali oferty pracy" - mówi Dariusz Janas, rzecznik firmy Ekotrade, która podpisuje umowy o pracę ze stewardami.

"My podpisaliśmy umowę z Narodowym Centrum Sportu na wypłatę stewardom nie mniej niż 10 zł. Przy rentowności wynoszącej około 20 procent zarabiamy na tym niewiele. Nie wiemy, skąd wzięła się kwota 10 euro od UEFA" - wyjaśnia Dariusz Janas.

 

« 1 »

Zobacz także

  • Miro
    01.06.2012 10:55
    To może ten mądraliński pan odniesie się do zarzutu że co innego obiecywali a co innego dają. Kompletny brak odpowiedzialności. Zasłanianie się innymi.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama