Msze św. w językach obcych na ME 2012

W Gdańsku, Sopocie i Gdyni w czasie Euro 2012 niedzielne Msze św. będą odprawiane w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i chorwackim.

Msze św. w języku angielskim oraz językach krajów, których reprezentacje zagrają w Gdańsku w czasie mistrzostw, zapowiedział w liście odczytanym w niedzielę w kościołach archidiecezji gdańskiej abp Sławoj Leszek Głódź.

"Za niespełna dwa tygodnie przyjadą do Polski i na Ukrainę tłumy przedstawicieli wielu narodów, przede wszystkim z Europy, ale nie tylko. Przybędą także do Trójmiasta, by przeżywać wielkie piłkarskie święto: Hiszpanie, Włosi, Irlandczycy oraz mieszkańcy Półwyspu Bałkańskiego. Wyjadą ze swoich domów, by wspólnie doświadczać sportowej radości, ale także tęsknoty wyrażonej przez autora Księgi Rodzaju: by etniczna różnorodność objawiała się ponad podziałami, by we wspólnie przeżywanych emocjach odnaleźć motywy ogólnoludzkiej jedności" - napisał w liście metropolita.

Abp Głódź poinformował w dokumencie, że szczegóły dotyczące miejsc i godzin poszczególnych mszy znaleźć można na stronach internetowych archidiecezji gdańskiej. Metropolita przypomniał też, że na potrzeby drużyn, działaczy i pracowników na terenie gdańskiego stadionu PGE Arena działa ekumeniczna kaplica. "Gospodarzom wielkiego sportowego święta, wszystkim służbom, zaangażowanym w jego organizację i obsługę, mediom, wolontariuszom, sportowcom i kibicom z serca błogosławię" - zakończył swój list abp Głódź.

« 1 »
 • trup
  27.05.2012 22:51
  a może dołożyć jeszcze chiński - zastanawiam się ilu z tych piłkarzy zamiast na mszę św . raczej uda się w niedziele na piwko .totalnie olewając czy msza św . w gdańsku ,sopocie i gdyni będzie odprawiana w tych językach .zamiast myśleć o piłkarzach lub kibicach lepiej coby ksiądz posiedział dłużej w konfesjonale dla tubylców .
  doceń 0
 • Piotr
  27.05.2012 22:51
  A nie wystarczyłaby jedna w języku Kościoła?
 • katolik
  28.05.2012 07:10
  Istotnie pomieszaanie języków czyli Babel....
  doceń 0
 • Ajja
  28.05.2012 11:55
  A o łacinie nie pomyśleli... Szkoda. Gdyby nie zrezygnowano z tego języka w liturgii(przede wszystkim jeśli chodzi o części stałe Mszy), obyłoby się bez tych komplikacji(czytania można przecież wydrukować i w 20 językach. A tak trzeba mężnie walczyć z problemami, których kiedyś nie było ale je sobie stworzono ;-)
  doceń 8
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.