Jezus w strefie kibica

Specjalna Strefa Jezusa dla kibiców, Msze św. w różnych językach i gazetka ewangelizacyjna, to niektóre propozycje archidiecezji poznańskiej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

W Poznaniu duchowe przeżywanie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej rozpocznie Msza św. z nieszporami i procesją sprawowana 6 czerwca o godz. 18.00 w katedrze na Ostrowie Tumskim.

W czasie niedziel przypadających podczas Euro 2012 sprawowane będą w Poznaniu z myślą o kibicach z innych krajów Msze św. w ich językach narodowych: angielskim, niemieckim, chorwackim i włoskim.

W niedzielę 10 czerwca o godz. 12.30 w bazylice farnej (ul. Gołębia, 0,5 km od Strefy Kibica), odprawiona zostanie Msza św. w języku angielskim; o 12.30 w kościele pw. św. Marcin (ul. św. Marcin, 100 m od Strefy Kibica) – w języku niemieckim zaś liturgia po chorwacku odprawiona zostanie o godz. 13.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, ul. Fredry (0,5 km od Strefy Kibica).

Natomiast w niedzielę 17 czerwca, Msza w języku angielskim będzie sprawowana o godz. 17.00 w bazylice farnej, po niemiecku o 18.00 w kościele pw. św. Marcin natomiast po włosku o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Ponadto w mieście zaplanowano utworzenie tzw. Strefy modlitwy w bazylice farnej (ul. Gołębia), kościele franciszkanów na Wzgórzu Przemysła oraz w zlokalizowanym najbliżej stadionu kościele pw. Świętej Rodziny (os. Kopernika). „Ta strefa pozwoli kibicom na chwilę spokojnej modlitwy, zarówno przed, jak i po rozgrywkach” – wyjaśnia KAI ks. Szymon Nowicki, duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej.

Propozycje duchowe kibice znajdą również w organizowanej na poznańskim pl. Wolności czyli Strefie Kibica oraz w Parku im. Kasprowicza (przy popularnej Arenie). Powstanie tam tzw. Strefa Jezusa.

„Przygotowujemy ją na wzór Przystanku Jezus towarzyszącemu Przystankowi Woodstock. Na pewno będzie to okazja do rozmowy w języku polskim i angielskim, z ewangelizatorami, których będą wyróżniały specjalne koszulki” – zapowiada ks. Nowicki.

Przewidziano również wydanie dwujęzycznej gazetki ewangelizacyjnej zawierającej m.in. świadectwa piłkarzy, rozmowę z o. Janem Górą − ambasadorem Euro 2012, ważne informacje i mapki, która będzie rozdawana w różnych punktach miasta.

« 1 »
 • katolik
  08.05.2012 12:55
  Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek? Nie można dwom panom słuzyć!
  doceń 0
 • ksiądz
  09.05.2012 11:14
  a dlaczego nie ma jakiś informacji na stronie www? strefajezusa.pl? albo jakaś inna strona
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.