Nowy numer 42/2020 Archiwum

Lewy piłkarzem sezonu!

Robert Lewandowski został okrzyknięty "piłkarzem sezonu" Bundesligi

Piłkarz, który swą grę rozpoczynał w Partyzancie Leszno kończy swój drugi sezon w Bundeslidze nie tylko z drugim tytułem mistrzowskim. Polski napastnik został właśnie uznany przez organizatora rozgrywek za „piłkarza sezonu”.

Lewandowski (ur. 21 sierpnia 1988 w Warszawie) walnie przyczynił się do ósmego mistrzostwa dla Borussii. Snajper reprezentacji Polski 22-krotnie znalazł drogę do bramki rywali, a ponadto zaliczył 10 asyst.

W uzasadnieniu przyznania nagrody Lewandowskiemu władze Bundesligi stwierdziły, że „zdobył on najważniejszego gola w sezonie – w meczu z Bayernem Monachium na 1:0”. Podkreślono też, że "Lewy" wszystkie 22 gole zdobył z gry, podczas gdy Klaas Jan Huntelaar i Mario Gomez, którzy wyprzedzili go w klasyfikacji strzelców, trafiali z rzutów karnych odpowiednio 6 i 4 razy.

Robert Lewandowski z Jakubem Błaszczykowskim imponująco zakończyli tegoroczne zmagania w Bundeslidze strzelając po dwie bramki Freiburgowi.

Za „trenera sezonu” uznano szkoleniowca Borussii Dortmund Juergena Kloppa

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także