Nowy numer 29/2019 Archiwum

Afryka oczami salezjańskich wolontariuszy

Trwa VII Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera 2012. W jego programie znalazły się trzy filmy nakręcone przez wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Twórcami tych filmów są młodzi ludzie, którzy pracując w krajach afrykańskich, przy pomocy kamery telewizyjnej i we współpracy z TVP Kraków postanowili opowiedzieć o tym, co zobaczyli, a z czym muszą się zmagać mieszkańcy Czarnego Lądu.

Agnieszka Dikolenko w „Infekcji” opowiada o losach Paola – włoskiego lekarza, kombonianina, który w slumsach Nairobi pomaga chorym na AIDS.

Paweł Zdanowski jest autorem „Opowieści z Radia Kibera”. Ten film w trzech krótkich nowelach opowiada o losach mieszkańców największego afrykańskiego slumsu – tytułowej Kibery. Autor opowiada te historię przez pryzmat działającego tam radia Pamoja FM. Porusza takie problemy jak chociażby przemoc wobec kobiet czy bulwersujące opinię publiczną rytualne zabójstwa Albinosów.

„Slum girls” to opowieść Marii Durczyk o losach kobiet mieszkających w slumsach widziana przez pryzmat historii nastolatki, która chce się wyrwać z tego środowiska i marzy o poprawieniu swojego losu.

Filmy salezjańskich wolontariuszy były już prezentowane i nagradzane na innych festiwalach. Można je było oglądać chociażby na Human Doc Festiwal, Camera Obscura 2011 czy Festiwal Etiuda Anima 2011.

W ramach AfryKamery 2012 będzie można zobaczyć je 26 kwietnia w Kinotece na placu Defilad 1 w Warszawie. Wstęp na te projekcje jest wolny.

AfryKamera to impreza organizowana od 2006 roku. Jest to jeden z najbardziej znanych i popularnych festiwali filmowych w środkowej Europie, podczas którego można oglądać filmy poruszające problemy afrykańskie.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL