Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co jest przeciw życiu, to jest przeciw Bogu

Straszną chorobą dzisiejszych czasów jest to, że ludzie uważają się za bogów i zmieniają przykazania, prawa Boże – mówił w homilii abp Stanisław Nowak, który 6 stycznia przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, w uroczystość Objawienia Pańskiego.

We Mszy św. uczestniczyli m. in. członkowie ruchów i stowarzyszeń archidiecezji częstochowskiej, z okazji święta patronalnego.

Abp Stanisław Nowak podkreślił, że Mędrcy ze Wschodu „to ojcowie wiary pogan” - Mędrcy ze Wschodu wołają o wiarę. To orszak ludzi idących do Chrystusa- mówił abp Nowak. „Trzeba byśmy byli ludźmi wiary. Idźmy przez czas do wieczności z mocną wiarą”- kontynuował abp Nowak.

Administrator archidiecezji częstochowskiej przypomniał, że „konieczne jest widzenie rzeczywistości przez głód Boga, przez tęsknotę za Bogiem”. - Rozumność odarta z sumienia jest dramatem. Ciasna rozumność kaleczy człowieka - mówił abp Nowak.

Hierarcha odniósł się również do obecnej we współczesnym świecie kultury śmierci, kultury przeciw życiu, „którą reprezentuje dom Heroda”. - Orszak wiary XXI wieku idzie przez dom Heroda, gdzie jest nienawiść do człowieka, do życia. W takiej cywilizacji żyjemy, żyjemy w czasach antyczłowieczych. Mędrcy nie przyjęli podpowiedzi Heroda i inną drogą wrócili do swojej Ojczyzny, odrzucili podpowiedzi domu Heroda, drogę Heroda - przypomniał abp Nowak. „Cokolwiek jest przeciw życiu, aborcja, eutanazja, jest przeciw Bogu” - kontynuował były metropolita częstochowski.

Abp Nowak zaapelował do członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, by stawali w obronie życia. – To jest wielki obowiązek chrześcijan. Trzeba dołączyć do orszaku wiary broniącego życia. Nawet trzeba dla obrony tego życia być gotowym na męczeństwo - apelował abp Nowak.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama