Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kreda i kadzidło na pomoc sierotom w Jerozolimie

Blisko osiem tysięcy torebek z kredą i kadzidłem rozprowadzą studenci Akademickiego Koła Misjologicznego w Poznaniu w piątek, w święto Trzech Króli. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią na pomoc sierotom w Jerozolimie.

Torebki trafią do 32 parafii archidiecezji poznańskiej, a także jednej parafii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W paczuszkach, poza kredą i kadzidłem, będzie także węgielek na rozpalenie kadzidła.

Złożone przez wiernych ofiary przeznaczone będą na wsparcie Domu Pokoju, sierocińca na Górze Oliwnej w Jerozolimie, prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki.

"Torebki z kredą i kadzidłem na wspomnienie darów przyniesionych do Betlejem przez Mędrców ze Wschodu własnoręcznie przygotowali studenci poznańskich uczelni, zaangażowani w działalność misyjną" - poinformował rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ks. Maciej Szczepaniak.

Projekt misyjny pod nazwą "Gwiazda Betlejemska" realizowany jest pod patronatem abp. Stanisława Gądeckiego we współpracy ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zgodnie z tradycją w święto Trzech Króli święci się kredę i kadzidło. Kadzidłem okadza się domy, a także obory z chorymi zwierzętami. Poświęconą kredą na drzwiach domów pisze się litery: K+M+B. Pochodzą one od pierwszych liter łacińskiego zdania: "Christus Mansionem Benedicat" (Niech Chrystus błogosławi ten dom) lub "Christus Multorum Benefactor" (Chrystus Dobroczyńcą Wielu).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama