Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Górnicy otrzymają papieskie relikwie

Z okazji Barbórki kard. Stanisław Dziwisz przekaże Kopalni Soli w Wieliczce relikwie bł. Jana Pawła II. W znajdującej się 101 m pod ziemią kaplicy św. Kingi, będzie przechowywana ampułka z kroplą krwi polskiego papieża - informuje "Dziennik Polski".

Relikwie będą sąsiadować z jedynym na świecie wykutym w soli i znajdującym się pod ziemią pomnikiem Jana Pawła II. Tak, by cenny dar mogli oglądać także turyści zwiedzający solne podziemia.

W kopalni, którą rocznie odwiedza ponad 1 mln turystów z całego świata, obchody Barbórki zaplanowano na 5 grudnia.

 

« 1 »

Zobacz także

  • Savonarola
    04.12.2011 02:03
    Najwyrazniej ampulki robia w Polsce kariere... Czy ktos jeszcze pamieta,ze za nasze grzechy na krzyzu umarl Jezus Chrystus,ze stal sie ON ofiara przeblagalna za nasze grzechy? Czy adoracja ampulek,albo "laskami slynacych obrazow" nie odwraca naszej uwagi od TEGO,Ktory godzien jest wszelkiej chwaly?
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama