Nowy numer 17/2024 Archiwum

Apo100lat

Misjonarze Świętej Rodziny – ta nazwa zobowiązuje. A oni się z zobowiązania wywiązują.

Są w Polsce od stu lat. Trwający właśnie jubileusz zbiegł się z ogłoszonym przez papieża Rokiem Świętego Józefa i Rokiem Rodziny. Bardzo „trafna” zbieżność. – Kiedy spotykam się z rodzicami moich współbraci, to mówię do nich „mamo”, „tato”. Wielu z nas tak robi, jesteśmy przecież braćmi – uśmiecha się ks. Piotr Krupa, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. – Staramy się być dla siebie rodziną. Nie stowarzyszeniem, nie zakładem pracy, nie hotelem robotniczym, nie przypadkową zbieraniną ludzi, tylko rodziną. W miarę poprawną rodziną, broń Boże nie patologiczną – zastrzega. – Nasi współbracia ze Śląska, a mamy ich sporo, tłumaczą nasz skrót MSF (Missionari della Sacra Famiglia): „My Som Fajni” – śmieje się.

Dostępne jest 19% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka