Nowy numer 13/2024 Archiwum

Niewolnica, czyli księżniczka

Jej książki są lupą, pod którą widać każdy detal, każdy najmniejszy ruch, jaki wykonuje Boże słowo.

Łapanie Boga za słowo. Tej sztuki Debora Sianożęcka nauczyła się od o. Augustyna Pelanowskiego.

Nic dziwnego, że jej książki są lupą, pod którą widać każdy detal, każdy najmniejszy ruch, jaki wykonuje Boże słowo. Odkrywają skarby, których nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka.

Po „Tamar”, „Rachab” i książce o depresji kapłana (spotkałem wiele osób konsekrowanych, którym pomogła opowieść o Eliaszu) nadeszła kolej na „Hagar” – pozornie nic nieznaczącą niewolnicę, której nawet komentarze rabiniczne nie poświęcały wiele miejsca.

Debora (na co dzień pracuje jako psycholog) zadaje pytania na śmierć i życie: Czy Bóg słyszy nasz bezbronny płacz? Zareaguje? Odpowie?

*

Debora Sianożęcka "Hagar". Wyd. Paganini, Kraków 2017 r.

« 1 »

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza