Nowy numer 3/2019 Archiwum
 • albert
  06.06.2018 13:09
  "Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie." Gdyby o małżeństwie była mówiona prawda, czyli że małżeństwem jest tylko i wyłącznie kobieta i mężczyzna połączeni miłością małżeńską, która jest dziewicza i jest darem Boga dla ludzi na ziemi, jest ciągiem dalszym Miłości Stwórczej Boga, aby dalej życie ludzkie rozpoczynało się w tej miłości i że ta miłość jest istotą małżeństwa, a nie seks, który jest kopulowaniem dla przyjemności i zabawy i jest zaprzeczeniem miłości małżeńskiej, bo ma podłoże egoistyczne i jest przedmiotowym traktowaniem drugiej osoby. Gdyby więc o małżeństwie była mówiona prawda, to nikt by się nie dziwił, że po śmierci nie będą się żenili, ani za mąż wychodzili, bo w Niebie wszyscy są złączeni Bożą miłością, która polega na byciu w bliskości i z tego powodu w szczęśliwości, bo szczęśliwość jest najwyższą formą radości, możliwą jedynie w szczerej bliskości z kochanymi osobami i w pełnym zaspokojeniu potrzeb bytowych.
  • albert
   06.06.2018 14:34
   Gdy to weźmie się pod uwagę, to zrozumiałym się staje dlaczego diabeł przez oddanych sobie ludzi, tak zaciekle atakuje małżeństwo, bo małżeństwo jest takim mini Niebem na ziemi i rozsiewa po świecie wszelkie dobro.
   doceń 1
 • gość
  06.06.2018 22:52
  Czyli bierzemy pod uwagę, że zmarły wcześniej mąż po którym był lepszy dla żony następca - będzie nieszczęśliwie zakochany w Niebie??? Autor doprecyzuje proszę!
  doceń 0
 • Gabriela
  08.06.2018 17:44
  Gorzej, gdy mając dostęp do miłości wiecznej wybiera się doczesną. I doczesne życie. Inwestycje w "duchowość" nie na wiele się tu zdadzą. Ciało należy do ziemi. Życie daje Duch, a nie "duchowość". Ten, kto Nim wzgardził nie dostąpi zmartwychwstania.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy