Nowy numer 24/2018 Archiwum
 • Gość
  18.04.2017 18:58
  No, faceci na tym pokazie chyba czekali na coś innego. Myśleli, że się napatrzą :-)
  • Gość
   19.04.2017 07:44
   Niestety "napatrzą" się na każdym innym pokazie, gdzie (przezroczyste) ubrania nie zasłaniają nawet intymnych części ciała. Czasem na plaży "mniej widać"...
   doceń 3
 • taki tam Gość
  18.04.2017 20:26
  No i dlaczego Pan Redaktor podbija bębenek feministkom? To oczywiste, że nie ma koniecznego(!) związku przyczynowo-skutkowego między przyodziewkiem i gwałtem. Innymi słowy, nie jest prawdą, że gwałt jest wywołany zawsze odpowiednio kusym przyodziewkiem, co nie zmienia w niczym faktu, że kusy i wyzywający strój takim czynnikiem wyraźnie podwyższającym ryzyko gwałtu JEST, choć jest to na pewno jeden z wielu czynników. To, że bezwstydny przyodziewek nie może usprawiedliwiać gwałtu również jest oczywiste. Nie może to jednak usprawiedliwiać bezwstydu w sposobie ubierania się, a feministkom zależy na legitymizacji tego bezwstydu w sferze publicznej. Tego typu bezmyślne reprodukowanie wrzutek feministycznych nie świadczy wcale o wysokim poziomie dziennikarza ale o jego naiwności.
  doceń 13
 • Kobieta
  18.04.2017 23:05
  Bez żartów, strój kobiety nie pozostaje nigdy bez znaczenia.. Udawanie, że miniówa nie sprzyja gwałtom, to żałosne próby udowadniania, że wyuzdane kobiety to chodzące niewiniątka.
  doceń 15
  • Kobieta???
   19.04.2017 10:32
   Bzdura, jakich mało. Usprawiedliwianie gwałcicieli kusą spódniczką ofiary jest tak obleśne, że aż ciarki przechodzą... Normalny, zdrowy mężczyzna może i obejrzy się (albo będzie ze sobą walczył, żeby się nie obejrzeć) za nieskromnie ubraną dziewczyną/kobietą i pomyśli może: "Ale ma ładną figurę", ale w życiu mu przez myśl nie przejdzie, żeby ją gwałcić. Do tego trzeba być zboczeńcem. Może to zabrzmi ostro, ale takim samym zboczeńcem trzeba być, żeby powiedzieć, że minispódniczka usprawiedliwia albo prowokuje gwałt.
   doceń 16
 • Gość
  18.04.2017 23:15
  Na tej samej zasadzie kobietę, która morduje swoje nienarodzone dziecko, NIE POWINNO SIĘ nazywać zabawnie i błędnie tzw. "drugą ofiarą aborcji". Aborcja polega na tym, że kobieta morduje, a dziecko ginie. Oprawca to kobieta, ofiara to dziecko. Oprawca to nie ofiara(!).
  doceń 11
 • trzinaalli
  19.04.2017 07:37
  Tutaj popełniono klasyczny błąd w założeniu. Oczywiście, że prowokujący wygląd kobiety JEST przyczyną gwałtu. Ale nie chodzi tutaj o tą konkretną kobietę, którą zgwałcono. Najczęściej jest tak, że zboczeniec naogląda się INNYCH kobiet, a jeszcze inną zgwałci. Choć sam gwałt to jest już najbardziej brutalna i raczej rzadka "ostateczność". Najczęściej sprowokowani mężczyźni grzeszą w kolejności: w myślach, słowach, uczynkach (uprawia seks z żoną, a wyobraża sobie, że to ta kobieta, którą wcześniej widział albo się masturbuje myśląc o niej, czasami jest to siostra lub córka). Zresztą kobiety w podobny sposób też grzeszą, do czego same się przyznają albo mają na ten temat różne wyuzdane fantazje.
  • Gość
   20.04.2017 08:09
   Na tej samej zasadzie kradzieży samochodu z garażu czy zabezpieczonego parkingu winni są "prowokujący" kierowcy, którzy mkną po ulicach eleganckim samochodem?
   • trzinaalli
    20.04.2017 11:21
    Właśnie tak. Wystarczy zapoznać się ze statystykami jakie samochody są kradzione. Nikt nie ukradnie starego zdezelowanego grata.
    doceń 0
    0
 • Elle
  19.04.2017 11:19
  A zostawienie torebki w samochodzie jest przyczyna ... kradziezy. Rece opadaja jak sie czyta takie komentarze. Wyzywajacy stroj kobiety jest na pewno w zlym guscie, moze prowokowac nieopanowanych mezczyzn do kosmatych mysli i kobieta jest wtedy wspolwinna cudzych grzechow nieczystosci, ale nie gwaltu, ktory jest przestepstwem. Oczywiscie stroj jest na pewno czynnikim ryzyka ... ze gwalciciel wybierze sobie wlasnie ta kobiete na ofiare, ale na pewno nie ma wplywu na decyzje o gwalcie. Gwalcicielem trzeba juz byc zanim sie kobiete zobaczy. Zwyklych mezczyzn stroj do gwaltu nie prowokuje, tak jak niezabezpieczona torebka, czy mieszkanie prowokuje wylacznie zlodzieja, a nie ludzi uczciwych. Nad popedem seksualnym mozna i trzeba panowac. Jak ktos twierdzi inaczej to hmm ... trzeba sie leczyc, bo stanowi sie zagrozenie dla otoczenia.
  doceń 18
 • Gość
  20.04.2017 18:06
  Najlepiej byłoby statystyki gwałtów skorelować z danymi od kiedy kobiety zaczęły nosić krótkie kiecki, głębokie dekolty itd. Wtedy będzie można NA PEWNO powiedzieć jaki strój ma wpływ na gwałt.
  doceń 1
 • Gość
  20.04.2017 18:29
  Najwięcej gwałtów dokonywana jest w czasie wojen i strój nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.
  doceń 9
 • Gość
  20.04.2017 18:34
  Bardzo dobry film i bardzo dobry artykuł. Postawiłabym 5/5.
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama