Nowy numer 29/2020 Archiwum
 • PL
  08.11.2012 12:09
  Tekst mądry i ładny o prawdzie i przebaczeniu, i Smoleńsku-szkoda tylko, że nikt z dziennikarzy GN nie zechciał znaleźć się na Liście Solidarności, którą ludzie mediów wspierali red. Gmyza.
  doceń 0
 • amico
  08.11.2012 18:53
  Brawo Księże Redaktorze! Wspaniały tekst i sama prawda. Bez przebaczenia nie da się żyć! Tak, bez przebaczenia, bez miłości bliźniego, bez sakramentów nie da się żyć! Tylko, drogi Księże ja nie widzę odrobiny chęci do przebaczania, do miłości bliźniego jak siebie samego! Wystarczy popatrzeć, posłuchać pana Kaczyńskiego czy jemu podobnych ludzi z PiSu. Cynicznie wykorzystują śmierć 96 ludzi do własnych egoistycznych celów politycznych! A ile przy tym jadu, nienawiści, kłamstwa. To są ludzie chorzy z nienawiści! Prawdziwy katolik tak nie postępuje!
  • micked
   08.11.2012 22:29
   Amico, skoro taki z ciebie katolik, to kiedy przebaczysz panu Kaczyńskiemu? Bo nieustannie się go czepiasz i oskarżasz o wszystko co najgorsze...Oczywiście słowami pełnymi miłości;-)


   • amico
    09.11.2012 09:49
    Pan Kaczyński i część jego pretorianów szkodzą Polsce i Polakom. Nie wiem czy robią to celowo czy jest to wyraz ich głupoty ale to fakt! Potwierdził to taki autorytet jak pan profesor Brzezinski. I o tym milczeć nie wolno!
    doceń 0
    0
   • amico
    09.11.2012 10:08
    I jeszcze jedno. Brzmi to może paradoksalnie ale Pan Kaczyński i PiS dzielnie wspomagają PO i Pana Tuska! Dzięki takiej pisowskiej polityce, Pan Tusk może być spokojny o następne wybory! Napewno je wygra bo ludzie w strachu przed Panem Kaczynskim i PiSem będą głosowali na PO! I czy to się podoba czy nie, to prawda jest taka a nie inna!
    doceń 5
    0
   • micked
    10.11.2012 23:42
    Prawda - amico- jest taka, że sam nie potrafisz zaakceptować ludzi wyznających inne poglądy, obrażasz ich i oskarżasz. Tylko co twoja postawa ma wspólnego z katolicyzmem i gotowością do przebaczenia, o której "w teorii" tak chętnie piszesz?
    doceń 0
    0
 • Moim zdaniem
  08.11.2012 19:43
  Ksiądz ma dużo racji, ale należy do tej bezsilności w kierowaniu własnymi sprawami dołożyć także bezsilność wielu ludzi Kościoła w sprawach duchowych i ewangelizacyjnych. Biedna ta nasza Polska, bo w 7 lat po śmierci błogosławionego Wielkiego Polaka Jana Pawła II Kościół katolicki w Polsce jest w głębokim kryzysie, o czym mówią i piszą juz sami duchowni, np. ks. Dostatni, czy ks. Oszajca, albo autorytety blisko związane z Kościołem, jak prof. Luft.
  Kościół hierarchiczny dramatycznie traci wiarygodność w oczach świeckich, np. w moich i mojej rodzinie.
  Na miejscu księdza redaktora tym bym się przejął bardziej, niż ewidentnymi błędami, ale zawsze błędami, które można poprawić w sprawie katastrofy Smoleńskiej. Kościół sie broni i ma do tego prawo, ale odparowywanie ciosów, to nie dialog. W takiej samoobronie padają czasem słowa nieostrożne, nie mające wiele wspólnego z przesłaniem Ewangelii. Dzisiejszy Kościół przyjmuje niestety czasem retoryke znaną z polityki, gdzie najważniejsze jest, by nie pozostać dłużnym adwersarzowi. Moim zdaniem, to nie jest właściwa droga Kościoła i nad tym trzeba także, a może przede wszystkim się zastanowić. Palma pierwszeństwa należy do ludzi Kościoła.
  doceń 13
 • Do ks. Marka
  09.11.2012 12:16
  Byłoby dobrze aby Redakcja GN umieściła informację o wypowiedzi prof. Zbigniewa Brzezińskiego n.t. podziałów w Polsce wynikających z katastrofy smoleńskiej. To należy się Czytelnikom.
  Niezależnie od tego oczekuję od red. Bogumiła Łozińskiego właściwego komentarza w tej sprawie, bez uciekania od solidnej analizy.
  Wywiad b. szefa bezpieczeństwa USA jest wyjątkowo smutna, i media już o tym piszą. Proszę zatem odnieść się do tej wypowiedzi.
  doceń 0
 • Marek
  10.11.2012 23:18
  Księże Marku, proszę - zakończcie tę wojnę polsko-polską. Partia pana Jarosława ma wystarczająco dużo mediów używających tematu katastrofy smoleńskiej do atakowania rządzących, niech "Gość Niedzielny" nie będzie jednym z nich. Prawda o której mówi Chrystus w Ewangelii nie ma nic wspólnego z politycznymi pomysłami PiS na odzyskanie władzy.
  doceń 0
 • Sylwester_z_Sanoka
  11.11.2012 13:40
  Ja trochę z innej beczki ale jestem pod wrażeniem okładki. Dla mnie to okładka roku, nie tylko GN ale wszystkich tygodników.
  doceń 0
 • Piotr_Adamczyk
  11.11.2012 21:07
  Ks. Redaktor Gancarczyk już niczego nie ukrywa. Narzuca czytelnikom swoje Credo smoleńskie. Dlatego nie ma on żadnych problemów z ocenzurowaniem wypowiedzi profesora Zbigniewa Brzezińskiego i bez zająknięcia promuje w katolickiej gazecie szalone teorie Kaczyńskiego, Macierewicza, Biniendy & Co.

  Co na to Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc? Nie chce mi się wierzyć, że i ten mądry kapłan został zadymiony PiS-em.
  doceń 8
 • Awa
  12.11.2012 18:13
  Awa
  oooo podpadł ksiądz Wiśniewskiej z Gazety Wyborczej.....poświeciła komentarz
  doceń 0
 • ada
  12.11.2012 20:22
  Biedna jest ta nasza Polska-taka jest smutna prawda.Ksiądz Redaktor bardzo trafnie ocenia sytuację i wierzę,że to zatroskanie płynie z serca.Smutne jest ,że ci co plują na PIS sami zieją nienawiścią i nawet nie chcą znać prawdy.Mogliby chociaż trochę się wysilić i posłuchać co mówi Jarosław Kaczyński,a nie powtarzać brednie.
  • Moim zdaniem...
   13.11.2012 09:48
   nie masz Ada racji. Ostatnio mocno wytężyłem słuch, a oczy stawały sie coraz większe ze zdziwienia, kiedy Prezes Kaczyński mówił, że pod Smoleńskiem zamordowano 96 osób. Czy chcesz mi powiedzieć, że on ma rację ? A może to Prezes choć raz powinień posłuchać innych, nie uważasz ? Moim zdaniem, to on powtarza często brednie. I to jest smutne.
   • oczywista oczywistość
    13.11.2012 12:11
    Smutne jest również to, że p. Kaczynski ma klakierów! Taki szmatławiec gazetka P. cel: jątrzyc, dzielic Polaków, osłabić stan Polski na arenie międzynarodowej, doprowadzenie do władzy skrajnych idiotów prawicy czyt. PIS.
    doceń 0
    0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się