Nowy numer 42/2019 Archiwum

Spotkanie z autorami "Gościa Niedzielnego"

W programie panel dyskusyjny, promocja książki ks. Jerzego Szymika, występ zespołu "Dobre Ludzie" i wystawa zdjęć autorstwa Krzysztofa Błażycy.

2 Grudnia
Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego ul. Jordana 18, Katowice, godz. 18:00
Organizator: Instytut Gość Media

Udział zapowiedzieli:

"W natarciu czy w odwrocie? Chrześcijanie dzisiaj" - to tytuł panelu dyskusyjnego, w którym wezmą udział dziennikarze "Gościa Niedzielnego": Jacek Dziedzina, Barbara Gruszka-Zych, ks. Tomasz Jaklewicz, Tomasz Rożek i ks. profesor Jerzy Szymik. Prowadzącym będzie dziennikarz Radia eM Grzegorz Gajda.

W ramach spotkania odbędzie się też promocja trzeciej już części książki ks. Jerzego Szymika "Poezja i teologia". Publikacja jest zbiorem esejów pisanych i publikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego".

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ zespołu "Dobre Ludzie", którego wokalistą i autorem tekstów jest kierownik działu "Kultura" i dziennikarz tygodnika "Gość Niedzielny" - Szymon Babuchowski.

Z kolei Krzysztof Błażyca zaprezentuje wystawę swoich fotografii zrobionych w czasie podróży do Afryki: "Daleko jest blisko". obejmuje zdjęcia z Ugandy, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Zambii. Obok portretów ostatniej ze 139 żon wodza klanu Bakhone, kilkuletniej księżniczki z wioski Uduophori, uśmiechniętej przekupki z Mombasy, dr Pauli Kahumbu walczącej o ocalenie słoni jest tu i barwne święto w ugandyjskim Namugongo, soczysta zieleń Rift Valley czy chłodna przestrzeń Oceanu Indyjskiego. Jest też drastyczny świat slumsów z pytaniem o przyszłość dziecka szukającego szczęścia na ulicy.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..