Nowy numer 24/2021 Archiwum

Caritas Polska pomaga Turcji

Caritas Polska przekazała 20 tys. euro na pomoc doraźną poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji

W dniach 29 i 30 (sobota i niedziela) zostanie uruchomiona zbiórka SMS-owa. Środki finansowe z SMS-ów, wysłanych pod numer 72052 o treści „POMAGAM”, zostaną przekazane na pomoc doraźną ofiarom tragedii. Wpłat z dopiskiem „TURCJA” można również dokonywać na konto Caritas Polska.

- Nasze działania to symbol solidarności z rodzinami tysięcy ofiar tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które 23 października zrównało z ziemią 3 tys. budynków w prowincji Van, we wschodniej Turcji. Apelujemy do wszystkich Polaków w kraju i poza jego granicami, aby włączyli się w akcję pomocy poszkodowanym. Najprościej wysłać SMS-a: POMAGAM pod numer 72052 – to tylko 2,46 zł. Można również dokonać wpłat na jedno z kont Caritas Polska z dopiskiem „TURCJA”. Wszystkie zebrane pieniądze Caritas Polska przeznaczy na pomoc doraźną ofiarom kataklizmu – zaapelował dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Caritas Polska jest w kontakcie z Caritas Europa i Zespołem Reagowania Kryzysowego Caritas Internationalis. Z naszych informacji wynika, że pracownicy tureckiej Caritas są na miejscu katastrofy. We wtorek, 25 października Caritas Turcja przy wsparciu gminy Sisli, wysłała pierwszy transport z pomocą do miasta Van. Dostarczono 1200 śpiworów oraz materiały i sprzęty potrzebne do pochówku ofiar katastrofy. Transport zawierał także 500 płaszczy i okryć przeznaczonych dla dzieci z mniejszych miejscowości.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama