Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jezus, który nas gorszy

Co z ust wychodzi, to czyni człowieka nieczystym. Mt 15,11

Faryzeusze byli naprawdę gorliwymi ludźmi. Przestrzegali Prawa, zachowywali tradycję. Tak jak i dziś mamy gorliwych chrześcijan. Przestrzegających przykazań. Przywiązanych do tradycji. I bardzo z tego dumnych. Za bardzo. Faryzeusze zgorszyli się słowami Jezusa. I nam, prostym katolikom, wydaje się nieraz, że za mocne są słowa Jezusa (to ukryte zgorszenie).

Czasem wprost gorszymy się tym, co nie przystaje do naszej wizji świata, ludzi, Boga, a co jest częścią Ewangelii. Gdybyśmy tak całą tę energię włożyli w czuwanie nad tym, co wychodzi z naszych ust (czyli z naszego serca), ileż mniej zła, cierpienia byłoby na świecie!

Gdy poddamy oczyszczającemu ogniowi Ducha Świętego nasze serce, wtedy nasze słowa będą wyłącznie życie przynosić. Na podobieństwo Słowa Ojca, które życie daje.

Czytania na dziś:

Lb 12,1-13; Ps 51; Mt 15,1-2.10-14

« 1 »
oceń artykuł
 • Helena
  02.08.2011 22:38
  Wydaje mi sie ze rozwazanie powinno miec ciag dalszy i wskazac nam laikom jak "zrobic to czuwanie".Szkoda ze tegho zawsze brakuje.
  doceń 0
 • Eterno Vagabundo
  17.10.2011 16:07

  Ten nad swoimi
  Ustami czuwa,
  Kto gniewnych i szpetnych
  Słów z nich nie wyzuwa.

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji