Różańce komunijne – jak wybrać odpowiedni na I Komunię Świętą? Poznaj aktualną ofertę rynkową

Planowanie I Komunii Świętej to szczególny czas, któremu towarzyszy wiele przygotowań i emocji. Do kluczowych kwestii należy m.in. wybór różańca, który stanowi jeden z podstawowych elementów komunijnej wyprawki.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się chwilę nad jego znaczeniem. Podpowiemy Ci również, jakie różańce komunijne cieszą się największym zainteresowaniem. Dzięki temu Twój wybór na pewno okaże się trafiony. Czytaj dalej i odkryj, jakie rodzaje różańców dostępne są na dzisiejszym rynku. Poniżej wspomnimy również nieco o ciekawych pomysłach na komunijny prezent.

Różańce komunijne jako łącznik między dzieckiem a Bogiem

I Komunia Święta to jeden z sakramentów świętych. Jest to zatem bardzo ważny dzień dla każdego młodego katolika. Dzięki niemu dziecko może pogłębić swoją wiarę i doświadczyć bliskości Boga poprzez przyjęcie Ciała Chrystusa. To właśnie dlatego wydarzeniu temu towarzyszą odpowiednie przygotowania, w które wlicza się również sporządzenie stosownej wyprawki. Istotnym jej elementem jest różaniec komunijny, stanowiący niejako łącznik między dzieckiem a Bogiem. Modlitwa różańcowa to bowiem jedna z najważniejszych modlitw dla każdego chrześcijanina. Różaniec posłuży dziecku nie tylko podczas przygotowań do sakramentu. Będzie towarzyszył mu także przez całe jego dorosłe życie, nieustannie przypominając o ważnym dniu komunii.

Rozwaga w wyborze różańca do komunii – nowy trend na ścieżce wiary

Z wymienionych wyżej powodów obecnie wybór różańca coraz częściej staje się kwestią wymagającą odpowiedniego przemyślenia – zwłaszcza że asortyment oferowany przez rynek staje się coraz szerszy. Co ciekawe, na zakup różańca decydują się nie tylko rodzice. Powszechne stało się także kupowanie go na komunijny prezent. Na podarunek ten decydują się w szczególności rodzice chrzestni i dziadkowie, którzy poszukują upominku stanowiącego piękną, a zarazem praktyczną pamiątkę I Komunii Świętej. Na co warto zatem zwrócić uwagę przy wyborze komunijnego różańca? Podpowiadamy poniżej.

Jakie różańce komunijne są dostępne w sprzedaży i który wybrać?

Aktualny wybór różańców komunijnych może przyprawiać o zawrót głowy. Występują one bowiem w wielu różnych wzorach i kolorach. Obowiązuje także duża różnorodność w zakresie materiałów, z których się je wykonuje. Dostępne są m.in. różańce do komunii wykonane z drewna, kryształów, kamyków czy też różnych tworzyw. Co zatem jest istotne przy wyborze? Podstawowe kwestie to:

– odcień koralików – jeszcze do niedawna różańce komunijne występowały głównie w kolorze czarnym, przeznaczonym dla chłopców, a także białym, wybieranym w przypadku dziewczynek. Dziś jednak sprawa nie jest aż tak oczywista. Coraz częściej poszukiwane są także różańce w innych odcieniach. Dla dziewczynek chętnie wybierane są np. różańce w kolorze perłowym bądź różowym. Jeśli zaś chodzi o chłopców, popularnością cieszy się zwłaszcza odcień błękitny. Ciekawą opcją są także różańce komunijne, w których po każdej dziesiątce znajduje się koralik w innym kolorze. Takie rozwiązanie może być dla dziecka pomocne podczas odmawiania modlitwy;

– materiał, z jakiego wykonano różaniec – jak już wspominaliśmy, różańce wykonuje się z wielu różnorodnych materiałów. W tym przypadku wybór powinien opierać się wyłącznie na indywidualnych potrzebach. Wiele osób zwraca jednak dużą uwagę na efektowny i ładny wygląd, który zaoferować mogą m.in. różańce z plastiku i szkła. Taka forma zachęca bowiem dziecko do tego, aby z niego korzystać;

– wykonanie – o ile materiał może nie mieć dla Ciebie większego znaczenia, tak zawsze istotna jest jego jakość. Jak już wiesz, różaniec ma służyć młodemu katolikowi przez długie lata, a być może nawet całe życie. Musi być więc solidny, trwały i starannie wykonany. Wówczas na długo zachowa swój nienaganny wygląd.

Gdzie można kupić różańce komunijne?

Gdzie szukać różańców komunijnych? Dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku przede wszystkim internetowe hurtownie z dewocjonaliami. Szeroki wybór różańców komunijnych czeka na Ciebie np. w ofercie e-sklepu https://jakobczak.pl/rozance-do-pierwszej-komunii.

Hurtownie online oferują nie tylko szeroki asortyment, ale też dogodne warunki cenowe. Dzięki temu wybór może zostać dopasowany do różnorodnych preferencji i potrzeb. Ponadto nie trzeba przy tym tracić czasu na wizyty w stacjonarnych placówkach. Wszystkie czynności można zrealizować w swoim ulubionym fotelu, nie ruszając się z miejsca. Dużym atutem jest także to, że w hurtowni z dewocjonaliami kupić można nie tylko różańce do komunii. W ofercie znajdziesz także szereg inspiracji, które mogą stanowić doskonały pomysł na prezent dla dziecka komunijnego. Wśród nich warto wyróżnić m.in.:

– srebrne obrazki,

– ikony religijne,

– kubki i poduszki z komunijnym nadrukiem,

– gry planszowe,

– modlitewniki,

– Pismo Święte.

W e-sklepach z dewocjonaliami nie brakuje również produktów, które są coraz częściej poszukiwane przez rodziców dziecka przystępującego do sakramentu. Są nimi np. rozmaite akcesoria, które uzupełniają oprawę komunijnego przyjęcia. Ciekawym przykładem są tu chociażby cukierki krówki z nawiązującymi do tego ważnego dnia sentencjami.

Artykuł zewnętrzny zawierający reklamę P.H. Jakóbczak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: