Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Naturalny składnik kosmetyków - kwas hialuronowy jako źródło wiecznej młodości

Kwas hialuronowy nazywany jest źródłem wiecznej młodości i trzeba przyznać, że to trafne określenie.

Jako składnik kremów nawilżających i przeciwstarzeniowych dba o prawidłowe nawilżenie skóry, jej uelastycznienie i napięcie. Występuje w skórze w postaci naturalnej, jednak z wiekiem jego zawartość spada. Między innymi to jest przyczyną starzenia się skóry i pojawiania się na niej zmarszczek.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kto z nas nie chciałby być wiecznie młody? Medycyna estetyczna wciąż podsuwa nowe rozwiązania, ale póki co są to tylko półśrodki. Nawet niewprawne oko odróżni młodą twarz od tej, która została poddana serii zabiegów.

Kwas hialuronowy natomiast jest naturalnym składnikiem skóry i jako taki wygrywa z najzdolniejszymi chirurgami plastycznymi. Problem polega jedynie na tym, że z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje. A ponieważ jest on bezpośrednio odpowiedzialny za jędrność, gładkość i elastyczność skóry, spadek jego zawartości dość łatwo zauważyć. Pierwszym objawem są zmarszczki mimiczne, które dość szybko przeobrażają się w stałe.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym wspierają odbudowę włókien kolagenowych w skórze. W efekcie staje się ona bardziej napięta, elastyczna i gładka. Zmarszczki stają się wyraźnie spłycone, znika też efekt wiszącej skóry w okolicach brody.

W jakich kosmetykach można znaleźć kwas hialuronowy?

Jest bardzo wiele różnych kosmetyków, których głównym lub jednym z głównych składników jest kwas hialuronowy. Warto jednak uważnie czytać etykiety, bo receptury kremów poszczególnych producentów zwykle różnią się między sobą.

Maksymalna dopuszczalna ilość kwasu hialuronowego w kremie to 2%. Jednak nawet ułamek tej wartości może okazać się zbawienny, zwłaszcza dla skóry, na której proces starzenia dopiero się rozpoczął. Ogólnie warto trzymać się zasady, że im młodsza skóra, tym mniej będzie potrzebowała wsparcia w postaci kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych i w tej postaci jest stosowany najczęściej. Warto jednak wiedzieć, że znajdziemy go także w:

– maseczkach – zwykle nakłada się je na twarz raz na tydzień.

– serach – nie powinny być traktowane jako zamiennik kremu,

– kremach pod oczy – tu zmarszczki pojawiają się najszybciej i są najtrudniejsze do wygładzenia,

– płynach micelarnych – oczyszczanie twarzy z jednoczesną dbałością o nawilżenie jest tym, co na pewno warto rozważyć,

– ampułkach nawilżających – polecanych do skóry suchej i zwiotczałej.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Tak. Prawidłowo stosowany kwas hialuronowy jest bezpieczny dla skóry i organizmu. Kremy nawilżające z kwasem hialuronowym mogą być używane nawet dwa razy dziennie. Szczególnie poleca się je do skóry suchej, pomarszczonej. Największe zapotrzebowanie skóry na kwas hialuronowy można odnotować po zimie.

Są jednak osoby, które nie powinny sięgać po kosmetyki z kwasem hialuronowym. Zaliczają się do nich:

– kobiety w ciąży i karmiące piersią,

– osoby borykające się z dolegliwościami ze strony tarczycy,

– chorzy na choroby onkologiczne,

– osoby mające problem z krzepliwością krwi,

– osoby, u których występuje alergia na kwas hialuronowy.

Więcej informacji na temat działania kwasu hialuronowego można znaleźć na portalu: https://ohmyface.pl/

Artykuł sponsorowany (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy