Nowy numer 21/2020 Archiwum

GN: Dodatek specjalny o Prymasie Wyszyńskim

W przypadającą w tym roku 110. rocznicą urodzin oraz 30. rocznicą śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego, tygodnik „Gość Niedzielny” wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej przygotował dodatek specjalny „Prymas Wyszyński – mąż stanu i kardynał”.

Szesnastostronicowe opracowanie, dołączone do najnowszego numeru pisma, zawiera zbiór artykułów o Prymasie Tysiąclecia, przybliżających jego postać, zarówno z okresu młodości, jak i czasu, kiedy przewodniczył Kościołowi katolickiemu w Polsce. W dodatku omówiono m.in. kwestię uwięzienia prymasa, program Wielkiej Nowenny przed Milenium Chrztu Polski, a także poczynania kardynała w obliczu wydarzeń roku 1956, 1968, Grudnia 1970, Czerwca 1976 oraz Sierpnia 1980. Jest mowa również o działaniach władz komunistycznych wymierzonych przeciwko prymasowi, w tym o próbach jego skompromitowania.Całość dopełniają fotografie ilustrujące najważniejsze wydarzenia związane z kardynałem Stefanem Wyszyńskim oraz kalendarium jego życia. Dodatek zawiera również ocenę tej wybitnej postaci jako polityka i pasterza Kościoła.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama