Nowy numer 21/2018 Archiwum

Płyta z grobu papieża w Łagiewnikach

Płyta z grobu Jana Pawła II w podziemiach Bazyliki Watykańskiej trafi już niebawem do Łagiewnik.

W piątek trumnę z ciałem Jana Pawła II wyjęto z grobu w Grotach Watykańskich. W niedzielę została ona przeniesiona do Bazyliki św. Piotra i umieszczona przed głównym ołtarzem, by po Mszy beatyfikacyjnej wierni mogli złożyć hołd nowemu błogosławionemu.

Prawdopodobnie w poniedziałek trumna zostanie złożona pod ołtarzem kaplicy św. Sebastiana, która odtąd będzie miejscem wiecznego spoczynku bł. Jana Pawła II.

Kardynał Stanisław Dziwisz oświadczył polskim dziennikarzom w Rzymie, że marmurowa płyta z grobu papieża w Grotach Watykańskich zostanie przewieziona do Polski i umieszczona w powstającym Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Tam też zostaną umieszczone relikwie nowego błogosławionego – ampułka z jego krwią.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama